Hogyan fest majd a jövő társadalma? Ez a kérdés már évszázadok óta foglalkoztatja a gondolkodókat. Filozófiai értekezések és irodalmi művek sorának szolgáltat örök témát a jövő víziója. A jövő társadalmát bemutató pozitív és negatív utópiák filmes feldolgozása nagyjából egyidős a filmművészettel elég ha csak Fritz Lang műfajteremtő Metropolis című, 1927-ben bemutatott alkotására gondolunk. A hatvanas évek francia új hullámának rendezői újra felfedezték az utópia műfaját, amelynek reneszánsza egészen mostanáig tart, és valóban értékes filmalkotásokat termelt ki az azóta eltelt csaknem ötven évben.
A két félévre bontott vetítéssorozat kapcsán meghívott előadók közreműködésével arra keresik a választ a Reflex Filmklubban, hogy mi volt a mondanivalója megszületése pillanatában, és mi az üzenete most a filmeken megelevenedő utópiáknak számunkra? Hogyan értékelhetőek ezek a filmalkotások harminc, negyven, ötven év távlatából? A sorozat első része a hatvanas, hetvenes és nyolcvanas évek filmterméséből ad válogatást.
Az előadások a megadott napokon 18.30-kor kezdődnek, a programok látogatása ingyenes. Helyszín: Óbudai Társaskör (1036 Budapest, Kiskorona utca 7. az Árpád-híd budai hídfőjénél).
Az első félév programja
március 18.: Mechanikus narancs (1971) 137' R.: Stanley Kubrick
Előadó: Mátyás Péter
április 1.: A hétalvó (1973) 88' R.: Woody Allen
Előadó: Bárdos Csaba
április 15.: Mad Max (1979) 93' R.: George Miller
Előadó: Mátyás Péter
április 29.: 1984 (1984) 122' R.: Michael Radford
Előadó: Mátyás Péter
május 6.: Brazil (1985) 140' R.: Terry Gilliam
Előadó: Seres Sándor
Filmutópiák a Reflex Filmklubban
Óbudai Társaskör, május 6-ig