Szeptember 3-án Margarethe von Trotta Ólomidő című 1981-es művét nézhetjük meg. Az 1968-ban Németországban játszódó filmben egy pap két lánya egyaránt a társadalmi változásokért küzd: míg Julianne elkötelezett újságíróként, addig Marianna egy terrorista csoport tagjaként. Miután Mariannát letartóztatja a rendőrség, az elkülönítőben tartott lánynak a nővére marad az egyetlen kapcsolata a külvilág felé...
Szeptember 17-én Elio Petritől A munkásosztály a Paradicsomba megy (1971) című művet vetítik, amely arra a kérdésre keresi a választ, hogy mi van akkor, ha a munkásosztály nem akarja saját megváltását, mert önigazgatás és kreatív munka helyett egyszerűen csak jól akar keresni. Petri a normákat megszállottan túlteljesítő élmunkás öntudatosodásának keserűen szatirikus történetén keresztül reflektál a '68 utáni idők apadó forradalmi szellemiségére.
Október 1-jén a 2003-as Buongiorno, notte című műben Marco Bellocchio a kommunista eszmények ellehetetlenülését, a szemellenzős marxizmus kíméletlenségét és hitelvesztését veszi górcső alá Aldo Moro 1978-as elrablásának és meggyilkolásának lélektanilag árnyalt történetével. A '68-as filmek őszi etapjának befejező darabját október 15-én mutatják be Jónás, aki 2000-ben lesz 25 éves címmel. A svájci Alain Tanner alkotása egy, a legkülönfélébb emberekből összeálló falusi kommuna születésének, virágzásának és felbomlásának folyamatát követi végig.
A vetítések minden alkalommal 18 órakor kezdődnek, s filmklubról lévén szó, minden esetben jár szakértő vendég is a film mellé: az Ólomidőt Vincze Teréz filmteoretikussal, A munkásosztály...-t Konok Péter történésszel, a Buongiorno, nottét Kelemen János filozófussal, a Jónás...-t pedig Lányi András szociológussal nézhetjük végig az Alkotmány utca 2-ben.