A díjazott kisfilmekben a jogállami alapértékek jelennek meg: Tóth Barnabás A mérleg nyelve cím munkája az MTVA-székház előtti éhségsztrájkot, Simonyi Balázs Front Office című, valamint Tímár Magdi és Szabó Éva Predatórium című filmje a diszkrimináció és az esélyegyenlőség témáját dolgozza fel. Schvarcz Fruzsina Ne hagyd magad elnémítani! című, illetve Borsody István, Boris Virág és Horváth Eszter A szabadság kézzel fogható című mozgóképei a szólásszabadság és a személyi szabadsághoz való jog kérdéseivel foglalkoznak. Fatér Anna, Sipos Dániel és Vargha Bálint A jogállam nem szerencsejáték című alkotása a jogbiztonságról, a jogállam kiszámítható működésének fontosságáról szól.
A szervezők olyan filmek elkészültét akarják támogatni, amelyek közérthető módon mutatják be a jogállam alapértékeit és ezáltal annak fontosságára hívják fel a figyelmet. A pályázatra hivatásos filmesektől, valamint referenciamunkával még nem rendelkező egyetemi, főiskolai hallgatóktól összesen 21 pályamunka érkezett.
A munkákat négyfős zsűri ? Báron György filmkritikus, Majtényi László jogtudós, az Eötvös Károly Intézet elnöke, Mészáros Antónia újságíró és Török Ferenc filmrendező ? bírálta el.
A díjazott kisfilmek a Magyar Helsinki Bizottság YouTube-csatornáján tekinthetők meg.