(MTI) Az ötödik alkalommal megrendezett eseményre rekord számú nevezés érkezett. Alkotók és szerkesztőségek összesen 424 művel pályáztak, a zsűri döntése alapján 94 mű jutott be a háromnapos versenyre - mondta Kovács György, az ORTT elnöke hozzátéve, hogy a médiahatóság idén 35 millió forinttal segíti a rendezvényt.
A tizenhárom kategóriába sorolt alkotások a fővárosból, helyi televíziós alkotóműhelyekből, valamint határon túli szerkesztőségekből érkeztek, amelyeket négy helyszínen vetítenek a baranyai megyeszékhelyen. A szervezők korábbi tájékoztatása szerint a zsűri a válogatásnál a minőséget helyezte előtérbe, és a díjak odaítélésénél is ez lesz az elsődleges szempont. A legjobb egyéni teljesítményekért a bíráló bizottság három alkotói díjat adományoz. Emellett "zsűrizhetnek" a nézők is: a sajtóban közzétett szavazólapokon és az országban terjesztett levelezőlapokon szavazhatnak a számukra legkedvesebb televíziós műsorra, tévés személyiségre; a legtöbb voksot elnyerők Aranyszarvas díjban részesülnek.
Ugyancsak szavazni lehet a legkedveltebb reggeli műsorra és a reggeli műsorokban közreműködő műsorvezetőkre, akik az újonnan alapított Aranyvekker díjat vehetik majd át. Diákzsűri is alakult Pécsett, amely a dokumentum- és szórakoztatóműsor kategóriában nevezi meg az általa legjobbnak tartott produkciókat. A diákzsűri tagjai pécsi kommunikáció és média szakos egyetemisták; hagyományteremtő szándékkal Tévéfotel díjat adnak át a nyerteseknek. Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium "Információszabadság" különdíjat ajánlott fel a tényfeltáró és oknyomozó kategóriában legkiemelkedőbb mű alkotói számára. Az elismeréseket március 21-én, gálaesten adják át a budapesti Művészetek Palotájában. Addig Pécsett a szakmai programok mellett alkotói fórumokat, kerekasztal beszélgetéseket, közönségtalálkozókat is tartanak. Előadás hangzik el a határon túliak tévénézési szokásairól, és egyebek mellett a magyar film helyzetéről, annak a médiában való megjelenítéséről is.