A Nap utcai fiúk

Színpad

A történet 1956. október 23-án kezdődik és 1956. november 4-én ér véget. Juli (Gáspár Kata) Totyával (Czecző Sándor) jár, de Gábort (Bárnai Péter) is szereti, hármójuk története fordulatosan alakul a mozgalmas napokban. Pesterzsébeti fiatalok egy csoportja focizik a Határ út menti grundon. Juli, a kalauzlány hozza a hírt, hogy a városban tüntetés van.

Egyedül Gábor tart Julival és együtt vesznek részt a forradalmi eseményekben. Hajnalban a fiúkra rálőnek a bevonuló oroszok és akkor elhatározzák, hogy bemennek a városba és bekapcsolódnak a harcokba. Totya vezetésével fegyvert szereznek és barikádot építenek egy kis mozi körül. "Ezt a sarkot megvédjük" - mondják. Csak kézi fegyvereik és benzines palackjaik vannak, de eredményesen veszik fel a harcot a benyomuló szovjet harckocsikkal. Bázisukat a fiatalok a békésebb napokban sem hagyják el, és november 4-én hősiesen szállnak szembe a nagy túlerővel visszatérő ellenséggel.

A Nap utcai fiúk
rendező: Szomjas György

forgatókönyvíró: Heller Gábor, Kertész Ákos, Szomjas György

zeneszerző: Ferenczi György

operatőr: Grunwalsky Ferenc

rendező munkatársa: Mag István

producer: Szekeres Dénes

jelmez: Stenger Zsuzsa

díszlet: Esztán Mónika, Ritter Szilvia

társproducer: Dragan Djurkovic, Rosta Katalin

hangmérnök: Kovács György

gyártásvezető: Góczy Árpád, Monostori Zsolt

vágó: Szalay Károly

szereplők: Gáspár Kata (Juli), Bárnai Péter (Gábor), Czecző Sándor (Totya), Andorai Péter (Gábor apja), Bán János (ÁVH-s), Djoko Rosic (Dezső úr), Bruckner Tamás, Fekete Gergő, Hervaci Ersan David, Juhász Lajos, Kovács Miklós, Lázár Miklós, Lugosi Dániel, Mendler András, Somhegyi György, Gáspár Sándor, Szőke András, Mucsi Zoltán, Scherer Péter