(MTI) A Jan Tenhaven rendezte film érzékeny, derűs portré öt éltes korú atlétáról, akik az időseknek rendezett 18. világbajnokságon rajthoz állnak. A nyolcvan, kilencven, százéves sportolók számára a felkészülés egyben versenyfutás az idővel, s mégis azzal a reménnyel állnak a rajthoz, hogy jövőre javítani tudnak az eredményeiken.
A Verzió Film Alapítvány 100 ezer forintos Különdíjjal jutalmazta a legmagasabb szavazatot kapott magyar filmet: Kabarcz Zsófi Varázslatos gladiátorok (2011) című alkotását. A film a Baltazár Színház ? az egyedüli hivatalos színtársulat Magyarországon, amely értelmi sérült színészekből áll ? Aranylépés című darabjának a születését, az alkotók életét és munkáját, valamint a választott téma során felmerülő társadalmi feszültségeket dokumentálja.
A Nemzetközi panoráma szekció idén is ízelítőt adott a legutóbbi évek dokumentumfilm terméséből. Friss, kreatív, rendkívül érzékeny témákat feldolgozó dokumentumfilmeket láthattunk a világ minden tájáról: szegregált roma gyerekekről, 4 éves maratoni futóról, 100 éves diszkoszvetőről, kolumbiai gerillákról, transzneműekről, drogos és hajléktalan anyákról. Az idei Magyar panoráma központi gondolata a remény volt. A nyolc magyar dokumentumfilm a különféle helyzetek fogságában küzdő-szenvedő emberekről szólt.
A fesztivál nyitófilmje, a Mi iskolánk ? Our School című, számos fesztiváldíjjal kitüntetett alkotás a mustra leglátogatottabb mozija volt. A film kísérletet tesz annak kiderítésére, hogy meggátolható-e pénzzel a romák hátrányos iskolai megkülönböztetése.
Idén a fesztivál 13 film alkotóját látta vendégül, akiket a vetítéseket követő közönségtalálkozón kérdezhetett a közönség.