A kínálatba belekukkantva a látogató hamar felismerhette, hogy az itt sorakozó kulturális produktumok - legyen szó filmről, spirituális előadásról, képregényről, irodalomról - végső soron négy téma köré szerveződnek: 1: szex, 2: szex, 3: a másság társadalmi megítélése, 4: szex. Ez mindenképpen csalódás volt annak, aki érdeklődve látogatott el a programokra, és aki addig meg volt győződve arról, hogy az embereket nemi identitásuktól függetlenül a lét olyan nagy kérdései érdeklik, mint például hogy mivégre vagyunk a világon, lenni vagy nem lenni, illetve hogy mit mondott Materazzi Zidane-nak?
A fesztiválra egyébként odafigyelt a média, a négy nap alatt több beszélgetés, vita hangzott el a programsorozattal, illetve az ott felmerülő témákkal kapcsolatban, és ez alkalmat adott arra, hogy néhány adatot összevessünk. Éppen azon az estén, amelyen a Művészben Czeizel Endre előadást tartott, az M1 Este című műsora közzé tette egy felmérés eredményét, amely szerint a megkérdezettek 57 százaléka helyeselné, hogy a fesztivál kezdőnapján "előbújó" politikushoz hasonlóan más közéleti személyiségek is vallják meg nemi identitásukat. Szűkebb nyilvánosság előtt ugyan, de Czeizel Endre előadásban beszámolt egy 5000 magyar asszonyt érintő felmérés eredményéről, amely során azt is megkérdezték a válaszadó nőktől, hogy ha a terhesség alatt a genetikai vizsgálatok alapján nagy valószínűséggel előre jósolható volna, hogy a gyerek homoszexuális lesz, ők mit tennének? A felmérés szerint 100 nőből 91 habozás nélkül megszakítaná a terhességet. Az ember tehát vakarja a fejét, végül is mit gondoljon?
Szép, hosszú sorok álltak a Művész pénztára előtt, ami érthető, hiszen a filmes válogatásba dokumentum-, kis- és nagyjátékfilmek is bekerültek. Utóbbiak közül külön érdemes említeni Spike Lee She Hate Me, valamint Ferzan Özpetek Saturno contro című moziját, amelyeket premier előtt vetítettek a fesztiválon.