Bogányi Tibor kitüntetését Pasi Tuominen, Finnország nagykövete adta át Budapesten 2015. december 8-án, Sibelius születésének 150. évfordulóján.
A karmester 1975-ben született Magyarországon, gyerekkorát idehaza és Finnországban töltötte. Felsőfokú zenei tanulmányait a finn Sibelius Akadémián folytatta Jorma Panula és Leif Segerstam professzoroknál, stílusát Sir Colin Davisnél és Jurij Simonovnál csiszolta készre. Akadémiai évei alatt vendéghallgatója volt a párizsi Conservatoire-nak. Diplomahangversenyére a Finn Nemzeti Zenekar közreműködésével került sor.
Pályáját ifjúsági zenekarok irányításával kezdte, köztük említhető a Sieblius Akadémia Szimfonikus Zenekara. 1999 és 2002 között művészeti vezetője volt a VIVO Nemzetközi Ifjúsági Filharmonikusok Zenekarnak.
Nemzetközi hírnevét a Turkui Szimfonikus Zenekar vezető dirigenseként alapozta meg, melynek élére 2002-ben, 28 éves korában nevezték ki. 2008 óta, vagyis nyolcadik éve a finn Lappeenrentai Zenekar vezető karmestere és művészeti vezetője. Az elmúlt évek alatt Finnországban vezényelte továbbá a Helsinki Szimfonikus Zenekart, a Finn Rádió Zenekarát, a Lahti és a Tampere Filharmonikusokat.
Bogányi Tibor a nemzetközi zenei élet rendszeresen felkért karmestere, az elmúlt évek során a következő együttesekkel és művészekkel dolgozott együtt: Koppenhágai Szimfonikus Zenekar, Durbani Szimfonikus Zenekar, Mexikói Állami Zenekar, Szentpétervári Szimfonikus Zenekar, Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz, Orchestre National du Capitole de Toulouse, Andrej Gavrilov, Ilija Gingolts, Benjamin Schmid, Kocsis Zoltán, Bogányi Gergely, Kelemen Barnabás, Baráti Kristóf, Gary Hoffman, Perényi Miklós, valamint Várjon Dénes. A Pannon Filharmonikusok dirigenseként visszatérő vendége nyugat-európai neves koncerttermeinek, köztük említhető a londoni Cadogan Hall, a Berlini Philharmonie, a zürichi Tonhalle vagy a zágrábi Lisinski Hall.
Művészi kifejezésmódját a virtuozitás jellemzi, interpretációi sokszínűek. Repertoárja rendkívül kiterjedt, otthonosan mozog mind a klasszikus szimfonikus darabok, mind az opera világában, valamint az oratóriumok, a kórusos művek és a balett műfajában is. Változatos operainterpretációinak sora tudatos építkezés eredménye. Operarepertoárja jelenleg 20-25 művet ölel fel. A Finn Nemzeti Operában sikeresen mutatta be Mozart Cosi fan tutte, illetve Don Giovanni című művét, Verdi Traviatáját, valamint a Machbetet. A Magyar Állami Operaházban 2014-ben debütált Boito Mefistofele és Puccini Tosca című operájával. 2015-ben a Leánder és Lenszirom című Tallér-Szilágyi-Szöllősi meseopera ősbemutatóját dirigálta ugyanott.
Bogányi Tibor elkötelezettje a finn kortárs zenének; gyakran dirigálja finn szerzők alkotásait, ő vezényelte többek között Tuomas Kantelinen Paavo Nurmi című operájának premierjét.
Mint gordonkaművész itthon és külföldön is rendszeresen koncertezik, emellett a Sibelius Akadémia óraadó tanára és magánnövendékekkel is foglalkozik.