A KV Társulat Euripidész Médeia című drámájának kortárs feldolgozásával kezdődik a szegedi MASZK Egyesület sorozata január 12-én a Szegedi Nemzeti Színházban.

A KV Társulat Czukor Balázs rendezővel kerettörténetbe helyezte a klasszikus drámát: Médeia sorsa egy csoportterápia keretében, szerepjátékokon keresztül bomlik ki. A megoldás lehetőséget ad arra, hogy párhuzamosan két szál fusson; a terápiás csoport tagjai és az általuk játszott darabbeli karakterek élete, amely egy adott ponton egymásba olvad. A darab összes figuráját − a klasszikus görög színházi szereposztás fordítottjaként − nők játsszák.

Január 20-án a Szegedi Nemzeti Színház Kisszínházában mutatják be Urbán András első budapesti rendezését, a magyarsághoz, a nemzethez, a hazához és a nemzeti szimbólumokhoz való viszonnyal foglalkozó Sacra Hungarica című előadást. A Stúdió K Színház darabjában egy független színházi társulat valahol Magyarországon rádöbben arra, hogy eddig téves úton járt, rosszul látta a dolgokat, és nyilvános vezeklésre adja a fejét. A bűn felismerésétől a megtisztulásig hosszú, rögös út vezet, és ez számos bonyodalommal jár.

Február első hétfőjén a tatabányai Jászai Mari Színház és a Szkéné Színház közös produkcióját, a Macbethet mutatják be a szegedi Kisszínházban. A darab címszerepéért Nagypál Gábor tavaly elnyerte az év legjobb Shakespeare-alakításért járó Gábor Miklós-díjat. A Macbeth Szikszai Rémusz rendező felfogásában a lélek vívódásáról szól. A paradoxonok tragédiája ez, egy hatalmas szabadvers az emberi lélekről: ott van bennünk a jó mellett a rossz is, az érték mellett az értéktelen, a nagyvonalú mellett a kicsinyes. Az előadás középpontjában Lady Macbeth és Macbeth szerelme áll: két ember tökéletes belső köre. A Lady szerepében a 2010-től három évadon keresztül Szegeden játszó Danis Lídiát láthatják a nézők.