Budapesten, 2021 augusztusában Léderer Anita fotográfus ötlete alapján elkészült a tolerancia fotókampány, a fotográfus fotóival és egy drónos csapat által készített videóval. Olyan gyerekeket mutatnak be a fotók és a film, akik Magyarországon nőttek fel, és a felmenőik nem csak magyarok.
Brazil, vietnami, pakisztáni, nigériai, szudáni, bolgár, izraeli, amerikai, dél-ázsiai, balkáni, közel-keleti, kurd, guayanai, jamaicai családokról van szó, ahol az egyik szülő vagy valamelyik felmenő és a másik szülő magyar. Van olyan közöttük, aki magyar, de zsidó vallású vagy roma származású.
A fotósorozaton látható Zente is, akit az egész ország ismer, mert a gyógyulásához szükséges gyógyszer megvásárlásának céljából édesanyja gyűjtést szervezett neki. Zente azért szerepel a képeken, mert a fotós be szerette volna mutatni azt, hogy Zente a betegsége ellenére semmiben nem más, mint más gyerekek, és látható a képeken, hogy a gyerekek nem is különböztetik meg, nem is kezelik máshogyan őt, játszanak vele ugyanúgy, mint a többi gyerekkel. Elfogadják Zentét, ahogy elfogadják a többi gyereket is, egészségtől, betegségtől, bőrszíntől, vallástól, nemzetiségtől függetlenül.
A fotósorozat és a kisfilm bemutatja a gyerekeket, akik egy papírlapot tartanak a kezükben, amelyen pár kedves, személyes információt osztanak meg magukról. A fotográfus elképzelése az volt, hogy az emberekben megjelenő idegenkedés érzését csökkenteni tudja az, ha látják, hogy a gyermek magyarul kommunikál velük a képeken keresztül, ha látják, hogy ugyanolyan gondolataik vannak, mint bármely másik gyermeknek, és talán akkor a gyűlölet érzését, amely a félelemből fakad, tompítani tudja a másik megismerése.
A fotósorozat és a kisfilm célja az elfogadás, a tolerancia növelése.