Csukás István író Bálint Ágnesre emlékezve azt mondta: fantasztikus munkatárs, önzetlen, sokoldalú, a természetet szerető kolléga volt. Felidézte: Bálint Ágnesnek már 14 éves korában megjelent első meseregénye, és ő találta ki az akkori magyar televíziónak a gyerekosztályt is, amelyet Cicavíziónak nevezett el, és ahol később együtt is dolgoztak.
Bálint Ágnes műveivel és életével is azt példázta, miért is jó családban élni ? fogalmazott az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára október 27-én Kápolnásnyéken, az író két ismert mesehőse, Frakk és Labdarózsa domborműveinek avatásán. Novák Katalin azt mondta: a Bálint Ágnes-művek olvasásával ráeszmélünk, hogy a családi kapcsolatok ? például, hogy mit jelent anyának, apának, testvérnek vagy gyermeknek lenni ? miként hálózzák be életünk mindennapjait és milyen fontosak számunkra. Úgy fogalmazott: Bálint Ágnes olyan édesanya volt, aki alkotni is tudott és családjában is aktívan jelen volt, ezzel mindannyiunk számára példaképet jelenthet.
A tíz éve elhunyt írónő munkásságáról szólva Novák Katalin azt mondta: nem könnyű időszakban alkotott, mégis olyan értékeket tudott megjeleníteni, amelyek ma is maradandóak és azok lesznek még a további generációk számára is. Az államtitkár rámutatott: a mai gyermekek számára sok korábban használt kifejezés elvesztette jelentését, mert másmilyen világba születtek. De Frakk, Lukrécia vagy Vízipók olyan hősök, akik a mai napig együtt élnek velünk, ott vannak a hétköznapokban a mai gyerekeknek is ? jelentette ki.
Bálint Ágnes József Attila-díjas író, szerkesztő, dramaturg, a magyar gyermek- és ifjúsági televíziós műsorkészítés egyik megalapozója tíz éve, 2008. október 24-én hunyt el.
Két mesehősének, Frakknak és Labdarózsának domborműveit Kontur András szobrászművész készítette vörös márványból. Az alkotásokat a kápolnásnyéki Halász-kastély udvarában, egy játszótér mellett helyezték el.
Forrás: MTI
Fotó: Kőmives András