A Ziffer-műért folytatott licitharc a 48 millió forintos kikiáltási árról a teremben, online és telefonon végül 120 millió forintnál állt meg, ezzel az eddigi legmagasabb árat elérve Ziffer Sándor árverésre kerülő festményei között.
Kádár Béla Anya gyermekével című képe hétmillió forintért, Art Deco jelenet lóval című képe 12 millió forintért talált gazdára. Czóbel Béla 1925 körül festett Berlini utca című festménye a 14 milliós kikiáltási árról húszmillióra kúszott fel. Vasarely két korai munkája 3,6 és 4,2 milliós leütéssel került új tulajdonosához.
A kevésbé ismert, de korábban a Kieselbach Galéria aukcióján csúcsot döntő Korda Vince is meglepetést okozott: a Freyler aukcióján szereplő Fiatal lány című 1930-ban Párizsban festett képéért a tízmilliót is megadták. Érdekesség, hogy Korda Vince a híres Korda család tagja, aki egyedüli Oscar-díjas képzőművészünk.
Fenyő György Van Gogh-szerű Önarcképe a 16 milliós leütéssel megduplázta a kikiáltási árat, Ferenczy Károly Alag (Az alagi trenírpálya, az alagi ügetőpálya) című alkotása ötmillióról egészen 9,5 millióig jutott.
A háború utáni és kortárs szekcióban Gyulai Lajos 1967–68-as hard edge-alkotása tízmilliónál állt meg, Gellér B. István Erővonalak című, 1973-as keltezésű grandiózus méretű vászna 5,5 millió forintig jutott. Fajó János 1966-os Sárga foltja 4,6 millióért cserélt gazdát.
Meglepő módon a mai kortárs szekcióban nem történtek magas kiugrások, ami útmutatás lehet a kortárs gyűjtőknek.
Az aukció annak ellenére, hogy első volt a galéria történetében, közel 75 százalékos eladással büszkélkedhet, vélhetően köszönhető ez az erős anyagnak és természetesen a nyertes licitálóknak. A Freyler Galéria a tervek szerint évi egy nagy művészeti aukciót tart, a következő alkalom a jövő év végére várható.