Advent második és harmadik hétvégéjén összesen 130 hazai kortárs iparművésszel és az ő válogatott alkotásaikkal találkozhatnak egy helyen a Petőfi Irodalmi Múzeum emeleti dísztermeiben az érdeklődők. A Független Iparművészeti Kortárs Szalon annak a hazánkban még kevéssé ismert megközelítésnek a nagykövete, mely szerint az alkotó és a közönsége közösen adják meg a műtárgyak jelentését és kvalitását, ezért idén már hatodik alkalommal rendezik meg iparművészeti vásárukat.
Az idelátogatók az iparművészet összes ágát megtalálhatják: keramikusok, porcelántervezők, üvegművészek, ötvösök és ékszertervezők, textilművészek (nemezművészek, selyemfestők, gobelinművészek, szőnyeg- és lakástextil-tervezők, szövöttanyag- és ruhatervezők), bőr- és fatárgytervezők, könyv- és papírművészek, illetve grafikusok hazai kiválóságait.
Az év legnagyobb iparművészeti vásárán nemcsak tökéletes ajándékra lelhetnek a látogatók, hanem lehetőség nyílik a meghitt, inspiratív hangolódásra és a szellemi, lelki töltekezésre is. A FIKSZ célja a kortárs iparművészet népszerűsítése. Egyfelől teret biztosít, hogy az alkotók és közönségük személyesen megismerjék egymást, másrészt visszahozza az „egyenesen a mester kezéből” való vásárlás tradicionális szemléletét. Az esemény védnöke Sára Ernő, a Magyar Művészeti Akadémia Iparművészeti és Tervezőművészeti Tagozat vezetője.
Az ünnepi hangulatot tovább fokozza a vásárral párhuzamosan megtekinthető Fényből forma című iparművészeti kiállítás,a melynek központi eleme a fény és annak megjelenítése művészi alkotásokon keresztül. Bemutatják, hogy milyen transzformációkon megy keresztül a fény a művész keze által, illetve az alkotás befejeztével. A kiállítás arra kíván rávilágítani, hogyan alakítja a fény a kortárs iparművészeti alkotásokat, és milyen szerepet játszik a művészi kifejezésben.