Mi a dedikálásokból és az újonnan megjelent gyerekkönyvekbűl szemezgettünk, természetesen a gyerekkönyvekre fókuszálva. Jó válogatást és olvasást kívánunk mindenkinek!
POZSONYI PAGONY
dedikálások:
Június 9, péntek
16 óra: Bartos Erika: Bogyó és Babóca világot lát (Pagony-PxB)
17 óra: Paulovkin Boglárka: A katicabogár elveszett pöttyei (Pagony-PxB)
Június 10, szombat
16 óra: Marék Veronika: Kippkopp és Boribon-könyvek (Pagony; Ceruza)
17 óra: Berg Judit (író) és Pásztohy Panka (illusztrátor): Micsoda idő! - Panka és Csiribí (Pagony-PxB)
Június 11, vasárnap
15 óra: Friss tinta! - mai gyerekversek - dedikál Takács Mari illusztrátor és a költők (Pagony-Csimota)
17 óra: Piroska és a farkas (öt illusztrátor, öt könyv) - dedikál az öt illusztrátor, Baranyai András, Balogh Andrea, Kárpáti Tibor, Rutkai Bori és Takács Mari (Csimota)
újdonságok:
Bartos Erika: Bogyó és Babóca világot lát
Bogyó és Babóca izgalmas utazásra indulnak: az első mesében dióhéjból készült hajójukkal egészen a tengerig, a második mesében pedig űrhajóval a messzi Dion bolygóra jutnak el. Vajon sikerül találkozni Bogyónak egy igazi polippal? És kik élnek ezen a titokzatos bolygón? Miért gondolják barátainkról, hogy tolvajok?
Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!
A kis királylány (mert a királylányok már csak ilyenek) valamit mindig nagyon akar - vagy épp ellenkezőleg, valamit nagyon NEM AKAR. Ebben a mesében például lefeküdni. A király és a királynő hasztalan próbálkozik - a kis királylány (mert a királylányok már csak ilyenek) hajthatatlan. Ezernyi kifogás után nagy nehezen elalszik. Ám az utolsó jó éjt puszinál az ágy már megint üres...
Tony Ross: Kishúgot akarok!
A kis királylány (mert a királylányok már csak ilyenek) valamit mindig NAGYON AKAR - ebben a mesében például egy kishúgot. Hiába győzködi az egész királyi udvar, a tengernagytól a kancellárig, hogy egy kisöcsi éppen olyan jó, mint egy kishúg, a kis királylány (mert a királylányok már csak ilyenek) hajthatatlan. De nem történhet minden úgy, ahogy szeretnénk... ...és ezt még egy kis királylánynak is meg kell tanulnia.
Martina Skala: Strado és Varius
Egy bűbájos mese Stradóról, a kis hegedűről, és Variusról, az öreg hegedűművészről, a barátságról ? és természetesen a zenéről.
A cseh író-illusztrátor Martina Skala gyönyörűen illusztrált könyvét szeretettel ajánljuk minden zenét szerető óvodásnak, kisiskolásnak - és természetesen szüleiknek.
Eric Carle: A telhetetlen hernyócska
Eric Carle sok-sok különleges montázstechnikával készült mesekönyve közül a legelső és legismertebb (amit 1969-es első megjelenése óta több mint 20 millió példányban adtak el világszerte) A telhetetlen hernyócska.
Az immár klasszikus mese egy kis hernyóról szól, akiből a mese végére természetesen gyönyörű pillangó válik. Közben a kisgyerek megtanulja a hét napjait, a számokat egytől ötig, sok-sok étel nevét - és ujjacskájával a könyvben található lyukak segítségével követheti is a hernyócska útját.
Alona Frankel: Bilikönyv
Ennek a mesekönyvnek a témája egy hosszú (és sokszor nem könnyű) folyamat, a szobatisztaságra nevelés, a gyerek szemszögéből. Alona Frankel azzal, hogy egyszerűen csak beszél erről a sokszor tabuként kezelt témáról, máris sokat segít a gyerekeknek és szülőknek egyaránt, hogy a pelenkától a biliig tartó rögös út természetessé és gond nélkülivé váljon. Hiánypótló könyv!
GENERAL PRESS KIADÓ
dedikálások:
Banga Ferenc grafikus dedikálja
Tamkó Sirató Károly: Pinty és ponty
című könyvét június 9-én, pénteken, 15 órától a Vörösmarty téren.
Szegedi Katalin IBBY-díjas illusztrátor dedikálja
Grimm: Az aranyhajú leány
című könyvét június 10-én, szombaton, 11 órától a Vörösmarty téren.
Kerék Dávid szerző, illusztrátor dedikálja:
Kerék Dávid: Csillagének
című könyvét június 10-én 14 órától a Vörösmarty téren, s ugyanaznap 16 órától a Móricz Zsigmond téren, a kiadó standjánál.
CSODACERUZA
Kiss Ottó?Baranyai András: Szerintem mindenki maradjon otthon vasárnap délután
Jel ez a könyv! Egy nagy felkiáltójel! A család feje mondvacsinált indokokkal elkóborol hétvégenként futballmérkőzést vagy más szerencsétlenséget nézni, csak hogy ne legyen otthon, mert elvesztette, elfelejtette valós szerepét. Miközben ebben a lebegő létben él, a család széthullik, Robika elmegy, anya főz, de kinek és minek?
A szerzők eddigi munkáik során is az élet nagy kérdéseivel szembesítették az olvasót, a befogadót. Nincs ez másképpen a Szerintem mindenki maradjon otthon vasárnap délután esetében sem. Ezúttal arra a kérdésre keresték a választ, hogy érdemes-e, megéri-e mindent felrúgva, felelőtlenül elmennünk otthonról vasárnap délutánonként, még ha oly jó okunk van is rá, vagy inkább családi körben, az otthon melegében hasznosabb-e eltöltenünk ezt az időt.
Az teszi igazán izgalmassá és különlegessé ezt a kötetet, hogy a szerzők ezúttal nemcsak a kérdésfelvetésig jutottak el, de választ is találtak a dilemmára. A könyv címében a főhőssel kimondatott aranyigazság nemcsak megszívlelendő jó tanács, de a történetet megismerve bizony tanulságként is szolgál.
MÓRA KÖNYVKIADÓ
Kálmán Jenő: Sicc Afrikában
ill. Tankó Béla
Sicc utazásának három története olvasható most egy kötetben: megismerkedik a kókuszdobáló majommal, a falánk struccal, s megannyi veszedelmes állattal és ravasz vadlesővel.
ifj. Fekete István: Csí és Vit meg az emberek
ill. Budai Tibor
A történet a Csí folytatása. Miután Csí, Vit hajdani férje új párt talált magának, Vit is új életet kezd Ri, az okos és sokat tapasztalt fecske oldalán.
Móra Ferenc: Csilicsali Csalavári Csalavér
ill. Reich Károly
Eredetileg egyszerűen rókának hívták őkelmét, de annyi rossz fát tett a tűzre, hogy ismerte már mindenki, mint a rossz pénzt. Megváltoztatta hát a nevét: Csilicsali Csalavári Csalavér lett. Az úrias új név mögött persze ugyanaz a furfangos, minden hájjal megkent csínytevő rejtőzik.
Beatrice Masini: Tánclépésben
ford. Székely Éva
A balettintézet növendékei a világ különböző tájairól érkeztek. Kemény munka folyik ebben a különleges intézményben de a sikerhez még ez sem mindig elég.S közben barátságok, szerelmek szövődnek, szakmai sikerek és kudarcok kísérik főhőseink pályáját.
Varga Katalin: Kisbence
112 oldal, ill. Kállai Nagy Krisztina
A kötet új illusztrációkkal, humorából mit sem veszítve, a nosztalgia jegyében lát ismét napvilágot. Az olvasó Kisbencével együtt tanulja meg, hogy miért nem lehet vendég a házigazda, mikor lesz az ember fóka, és hogy milyen a jó óvodás.
Kiss Attila: Altináj
A gall Asterix és a kelta Merlin nyomdokában született meg Csábán, az ősi magyar mondavilág mesehőse. Mítosz és fantázia, mese és a nomád élet valósága fonódik össze alakjában. A történet a magyar történelem őskorában játszódik, a keszi törzs tagjai között. Főhőse egy Csábán nevű kisfiú, akinek édesapja eladja kedvenc lovát, Altinájt. A tízéves gyermek a ló keresésére indul, közben találkozik a törzsszövetség más tagjaival, kereskedőkkel, lótolvajokkal, megismeri apja titkokkal teli múltját, és útja során népének legendás alakjai szinte valósággá válnak számára. A kortárs ifjúsági irodalomban hiánypótló témájú regény a lovas-nomád életformát és az ősi pogány hitvilág elfeledett meséit, mondáit mutatja be a varázsmese és a beavatásregény ötvözeteként