Dugald A. Steer angol gyerekköny-víró, szerkesztő nem kevesebbre vállalkozott, mint hogy álruhába bújva, írói álnéven e mágikus világba, fantasy birodalmába vezesse olvasóit. Idehaza három könyve jelent meg az Egmont Kiadó gondozásában: a Sárkánytan, amely világszerte már 3 millió példányban kelt el, hazánkban is példátlanul népszerű, két éven belül háromszor került kiadásra. A Varázslástan, amely Nagy-Brittania fiatal olvasóinak egyik kedvence, valamint az ismeretterjesztő könyvkülönlegesség, az Egyiptológia, amely számos nemzetközi díjat tudhat magáénak. Első lett a Gyermekkönyvek eladási listáján Nagy-Britanniában valamint az amerikai The New York Times újság bestseller listáján. Tavaly pedig két angol elismerést is besöpört: a ForeWord Magazin Szerkesztői Díját illetve az angol könyvek között a legszebb könyvnek kijáró díjat.
A szerző, Dugald A. Steer az elmúlt napokban Magyarországon járt, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Gyermekkönyvtárában találkozott olvasóinak egy csoportjával.
Az Egyszervolt.hu számára egy rövid interjút adott, amiből megtudhatjátok ki is ő valójában, és miért is kezdett ilyen könyvek írásába.
Arra kérdésre, hogy kapott-e már méltatlankodó leveleket, azzal kapcsolatban, hogya Varázslástan című könyvében leírt egyik-másik varázsige nem vált be, nem működött, az író félig tréfásan így válaszolt:
?Hetente több száz olvasói levelet kapok, amelyeket persze Merlinnek, vagy éppen Drake-nekcímeznek ifjú és nem annyira ifjú olvasóim. Igen, valóban kifogásolják, hogy egy-két varázsige éppen nem működik. Azonban nem kevés azoknak a száma sem, - és ez örömmel tölt el - , akik arról számoltak be, egy-egy varázsige, ráolvasás igencsak eredményes volt. ?
Arról is érdeklődtünk, miért választotta könyvei témájául ezt fantasy-világot. Az író, aki egyébként külsejét tekintve korántsem egy habókos sárkánykutatóhoz, hanem egy komoly angol úriemberhez hasonlítható, arról beszélt: ő mindezzel a gyerekkorát idézi meg, amikor kezdett divatba jönni a szerepjáték. Nagyon szerette a sárkányokat, a képzelet birodalmát, az ott folyó küzdelmeket a lovagok és a mesék világából származó lények között. Amit akkor olvasott volna, ami akkor hiányzott neki, azt akarta megteremteni a mostani gyerekek számára: félig tudományosan, félig mesésen egyfajta rendszertant kívánt alkotni ehhez a misztikus, ám a gyerekeket mindig izgalomban tartó világhoz.
A megjelent könyvkülönlegességek nem azért születtek meg, mert a gyerekolvasók megfertőződtek a Harry Potter-láztól ? igyekszik megcáfolni egy közkeletű nézetet az író. Nem tagadható, hogy a népszerű sorozat hozzásegítette az ilyen tárgyú könyvek kiadóit, hogy az érdeklődő gyerekekhez biztosabban eljussanak fantasy-könyveik.
Az írótól megtudtuk azt is, hogy ?Az Egyiptológia? című könyve azzal az igénnyel született , hogy ezt a kissé elfeledett, ám a gyerekek számára igencsak sok rejtélyt hordozó világot tudományos-ismeretterjesztő igénnyel kitárja a nagyközönség számára. A kiadóval együtt céljuk az volt, hogy egy igényes, szép képeskönyvben ismertessék meg érdeklődő olvasóikkal az ókori Egyiptom kultúráját, szokásait.
A sorozatnak két további darabja előkészületben van már és a közeljövőben Magyarországon is megjelenik. Készül a ?Kalózok? életét és ?Görög mitológiát? feldolgozó exkluzív képeskönyv, amelyet az Egyiptológiához hasonló igényességgel szeretnék megjelentetni - árulta el az egyszervolt.hu-nak Dugald. A. Steer és már igyekezett is a könyvtár Sárkányos udvarába, hogy találkozzon ifjú olvasóival, választ adhasson kérdéseire.
Az író-olvasó találkozó, a rendezők szándékai szerint igencsak szabálytalanra sikeredett. Először az író mindegyik könyvéből egy dedikált példányt adott át a Gyermekkönyvtárnak, majd kis szünet után Drake sárkányológusnak átöltözve egy kis showműsort rögtönzött a meglepett, gyerekekből és felnőttekből álló, mintegy 20-30 fős közönségnek.