Kék mélység

Egyéb

Aki pozitív irányban kívánja befolyásolni ezt az elszomorító adatot, veszi a fáradságot, és gyermekeivel meglátogatja a ?Kék mélység? valamelyik vetítését, jónéhány új tengeri élőlényfajtát fog megismerni. Polip- és halfajtákat. Látni fogja, amikor a kardszárnyú delfinek megtámadják a szürkebálna anyát és borját, vagy amikor a vészmadarak tizenöt métert merülnek az óceánba. Nagyon furcsa látvány. Egy madár, amint szárnyaival csapkodva úszik az óceánban. Sose gondoltam volna, hogy szárnyak mozgatásával ilyen mélyre lehet merülni.

Az óceánban filmezni egyébként rettentően fárasztó és sokszor unalmas munka. A tengeri állatokat nem lehet beállítani, és nem fognak a ?Csapó!? kiáltásra izgalmas farkcsapásokkal, kivillanó ragadozófogakkal tovahaladni. Andy Byatt, a film egyik rendezője elmondta az újságíróknak, hogy 200 forgatási nap alatt kb. 5 perc hasznos anyagot sikerült a stábnak leforgatnia.

A film nem más, mint egy mozivászonra termett, vizuális remekmű. Hatását, a kifejezetten számára komponált, és a Berlini Filharmonikusok által előadott zene erősíti, amelyet George Fenton (Gandhi, Kiálts szabadságért), az ötször Oscar-díjra jelölt zeneszerző készített.

Felvételi helyszínek (1998. június - 2001. június): Egyesült Államok, Maldiv-szigetek, Falkland-szigetek, Mexikó, Dél-Afrika, Írország, Costa Rica, Columbia, Kanada, Oroszország, Ausztrália, Ascension sziget, Antarctic Peninsula, Nagy Britannia, Galapagos, Ecuador, Argentína, Brazília, Yap & Palau, Bahamák, Új-Zéland, Azori-szigetek, Thaiföld, Francia Polinézia, Belize, Pápua Új-Guinea, Norvégia, Spanyolország, Panama, Venezuela, Északi-sark, észak-nyugati területek, Bermuda, Tobago, Japán, Kajmán-szigetek.

A ?kék mélységet? a BBC Természetrajzi Egysége vette filmre, ugyanazzal a csapattal, amelyik a Discoveryvel közösen elkészítette ?A kék bolygó? című népszerű természetfilm-sorozatot.

Végre egy olyan filmet ajánlhatunk, amelynek nem kell az esetleges káros hatásairól is megemlékeznünk. Érdekes és szép!

Színes, feliratos angol természetfilm, 91 perc
Rendezte: Andy Byatt, Alastair Fothergill