A vértesalji település háromnapos, hagyományos őszi ünnepségének keretében kerül sor az V. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztiválra, ahol cseh, horvát, izraeli, lengyel, luxemburgi, olasz, osztrák, és horvát zenekarok mutatkoznak be és adnak térzenét. A rendezvénysorozat leglátványosabb programjai vasárnap lesznek, amikor borlovagokat avatnak, a környékbeli néptáncegyüttesek adnak műsort, és látványos szüreti felvonulást tartanak.
A Móri Bornapok keretében hirdetik ki az I. Országos Ezerjó Borverseny eredményét is.
Mór őszi ünnepségsorozatát első alkalommal hetven éve rendezték meg, a helyi gazdakör tagságának, egy móri borkereskedőnek, illetve a budapesti Ilkovits-féle borkereskedő vállalkozásnak a közreműködésével, azzal a céllal, hogy hírverést csináljanak a vidék borainak. Azt követően néhány év kihagyással minden esztendőben megrendezték.
Az utóbbi évtizedben igyekeztek feléleszteni a bornapok hagyományait, egyebek között a nyitott pincék tradícióját, a helyi szőlősgazdák termékeit kínáló borosutcát, a népművészeti kirakodóvásárt, a jelmezes szüreti felvonulást és a rendezvénysorozatot záró bált.
A hagyományos programokat kulturális rendezvényekkel, a helyi képzőművészek alkotásait bemutató kiállításokkal színesítették.
A bornapokra több száz vendéget várnak a környékbeli településekről és külföldről is: részt vesz a rendezvényen Mór testvérvárosa, az észak-rajna-westfáliai Freudenberg delegációja.