Nagyszínpadon a vasi gyerekek

Egyéb

Összművészeti fesztivál
 

A múlt évben háromszáznál is több Vas megyei diák mutatta be művészeti produkcióját Szombathelyen, az Agora Gyermek Művészeti Fesztiválon. Idén ugyanezt igazi nagy színpadon tehetik meg. A szervezők célja nem változott az évek során: sokszínű, tarka kulturális csokrot szeretnének átnyújtani, amely tükrözi a Vas megyei gyerekek előadóművészi tehetségét. A korábbi évek tapasztalatait felhasználva azonban megújították a bemutatók rendszerét, hogy a különböző művészeti ágakban indulók - vers és mesemondók, modern táncosok és színjátszók - megismerkedhessenek egymással és a műfajok különbségeivel, tanuljanak egymástól. Végeredményben egy igazi fesztiválhangulat megteremtésére számítanak ezzel az Agora - Művelődési és Sportházban.

 
Két nap a színpadon
 

A kétnapos rendezvényen előbb a kisiskolások művészeti fesztiváljára kerül sor március 24-én, a felső tagozatosok március 25-én mutatkoznak be. Szombathelyről és kistérségéből nyolc kategóriában - vers, mese-prózamondás, népdaléneklés, népi hangszer, színjátszás, mai dal, modern tánc és egyéb - tehetik próbára tehetségüket a kis előadók, míg Vas megye területéről négy -  színjátszás, mai dal, modern tánc és  egyéb kategóriában kelhetnek versenyre.

 
A produkciókról szakértő zsűri mond véleményt természetesen a segítés és a továbbfejlődés szándékával és a kategóriánkénti díjazás sem marad el.
 
Óperenciás rajzpályázat és kiállítás
 
A gyermekfesztivált követő hétvégén ismét a gyermek alkotók művészetének ad otthont az Agora - Gyermekek Háza. Március 29-én állítják ki az Óperenciás meseillusztrációs pályázatra érkezett alkotások legjobbjait, s ezen a pályázaton még részt is lehet venni, hiszen a beküldési határidő március 12. Az óvodás és a kisiskolás korcsoportban valamely szabadon választott magyar népmese ábrázolása a feladat, egy jellemző cselekmény vagy mesehős megjelenítésével, grafika és festőtechnika alkalmazásával. Iskolás és középiskolás korcsoportokban - a szintén szabadon választott magyar népmese mellett népballada is feldolgozható, a hagyományos rajzeszközök - ceruza, szén, kréta, tus, toll, vagy festék - mellett különféle sokszorosító grafikai eljárásokkal is, avagy  linó- és papírmetszet vagy monotípia formában is.