Nos a Naphegy Kiadó könyveiről ezt nem mondhatom el, sőt. A kiadó munkatársai a frankfurti könyvvásárt járva, gyönyörködve a szebbnél szebb külföldi gyerekkönyv kiadványokban, gondoltak egy nagyot és a külföldön már sikeres mesekönyveket behozták Magyarországra. Ám még itt is különböznek a könyvek a megszokottaktól, hiszen ezek az írók, illusztrátorok mind-mind Kelet-Európa tehetséges írói, rajzolói, akiknek a munkáit még senki sem ismeri nálunk.
Így került kiadásra a Muvészi Mesekönyvek sorozatban négy mesekönyv, Max Bolliger: Manómese, Arcadio Lobato: Csillagmese, Ladislav Pavlik: Az állatok karácsonya, és Vladimir Skutina: Hol lakik az idő?. Ezeket a könyveket már az óvodás korosztály és a kisiskolás gyerekek is nagyon élvezik, hiszen a kicsik szívesen meghallgatják a rövid mesét, a nagyobbacskák pedig boldogan próbálják ki olvasnitudásukat.
A kiadó e sorozat mellett kiadta a Böngésző könyvek sorozatot is, amelyben kifejezetten a kicsiknek kínál nézegetni-, és beszélgetni valót. A Téli böngésző és a Ki vár a várban c. könyvek célja, hogy a gyerekek elmélyüljenek a képi világban, felfedezzenek minden apró részletet, elgondolkozzanak, hogy mit is látnak, s utána megbeszéljék a szülőkkel a mese történetét. Ez a fajta könyvsorozat segíti az egész kicsiket, ráneveli őket arra, hogy érdemes a könyvet kézbe venni, az iskolába készülőknek pedig kifejezetten segít a történet elmesélésben, a képi világ és a verbális világ összehangolásában.
A harmadik sorozat, amelyet idén a kiadó még útjára indított az a Csiki -csuki képeskönyv, amelyet Michael Schober illusztrációval készült, az egyik a Melyik állat rózsaszínu? , a másik a Bárcsak lennék vagány bárány! címu mesekönyvek. Mind a két könyv frappáns megoldású, hiszen ide-oda nyitható, a versbe szedett mesét közösen kitaláló mese, nemcsak kedves, hanem vicces is.
Szintén Michael Schober illusztrációival került kiadásra a Barátom Gombocska c. mesekönyv, amelynek meséje szerintem minden kisgyereket elbuvöl, hiszen abba az álomvilágba varázsolja el őket, ahol a megmagyarázhatatlan is megmagyarázható lesz, s az elveszettnek hitt dolgok, lények, jelen esetben mackó is újra megtalálható. A könyv érdekessége, hogy egy levelező játékot indít el a gyerekolvasókkal. A borító hátulján található előre megcímzett borítékba kell beletennie a kis olvasóknak levelüket, s elküldeniük Gombocskának a Plüss Planétára.
A Naphegy Kiadó nem kis vállalkozásba vágta a fejszéjét, hiszen 2006-ban 9 új kiadvánnyal lepte meg a kis olvasókat. Olyan mesekönyvekkel, amelyikben minden kisgyerek csak örömét lelheti. Remélem ez a sorozat idén is folytatódik.