Túlságosan hamar befejeződött volna a háború (pedig még tartott), azt a blamát meg nem lehetett bekockáztatni, hogy a leghíresebb szuperhőst néha, ideiglenesen legyőzi néhány bilisisakos náci. Superman tehát otthon maradt, és kémek, szabotőrök leleplezésével vette ki a részét a lassan közeledő győzelemből.
Az ötvenes években aztán visszatértek a hétköznapok, és Superman újra a nagyvárosi bűnözők ellen vette fel a harcot. Egészen addig, amíg egy amerikai pszichológus nem írt egy támadó szellemű könyvet ?Az ártatlanság megrontása? címmel. Ebben a művében a puritán Amerika nevében emelte fel hangját a szerző. Azt állította, hogy a gyerekek lelkének sokat ártanak a bűnözőktől hemzsegő képregények.
A szuperhősös képregény az egyre fokozódó politikai támadások hatására kénytelen volt új utakra indulni. Superman is visszatért az űrbe, és mindenféle ufókkal kezdett viaskodni. Ez meglehetősen unalmassá tette a füzeteket, de a képregénypiac szerencséjére elmúltak az ötvenes évek, és a televízióból áradó erőszakzuhatagot a legnagyobb erőkifejtéssel sem tudta volna überelni az amerikai képregény. Így hát Superman is visszatérhetett a földre.
Sőt, Hollywood is a képregény segítségére sietett. Elkészültek az első Superman epizódok Christopher Reewe főszereplésével, és a nagy siker hatására újra népszerűvé vált az amerikaiak első nagy szuperhőse.
folytatjuk
- folytatjuk -