Csak zene van

Zene

Mi a közös eredője a barokk zenei stílusnak és a népzenének? Van-e átjárás Puccini darabjai és a soul között? És vajon mi történik, ha egy nagyzenekar a kortárs magyar könnyűzene egyik legegyedibb hangjával, Дevával találja magát egy színpadon? Hámori Máté karmester és a Danubia Zenekar a Semmi komoly című koncertsorozaton ezekre a kérdésekre keresik a választ.

„A Semmi komoly a komolyzene szóra utal, amelyet én nem igazán szeretek, mert távolságot teremt a közönség és a zene között. A koncertsorozattal épp azt szeretnénk megmutatni, hogy ezek a távolságok nem léteznek, hogy a különböző zenei stílusok annyira nem is különböznek egymástól, ami az elvet illeti. Sőt, lehet, hogy egészen pontosan ugyanazokat a gyökereket fedezhetjük fel például a barokk szerzemények és a népzene bizonyos darabjai között” – meséli Hámori Máté karmester.

A Semmi komoly elnevezésű programsorozattal a karmester a Danubia Zenekarral együtt egy olyan formabontó koncertélményt kínál, amelynek során a közönség és a zenészek együtt alakíthatják és fedezhetik fel a zene világát. A zenei kalandozásokhoz pedig vendégművészek segítségét is kérik: így kerül a szimfonikus zenekarral egy színpadra az idei évadban például Pál István Szalonna és bandája, Tóth Vera, Ádám Zsuzsanna és Takács Dorina Дeva énekesnők is.

„El kell felejteni, hogy ez egy klasszikus koncert. Képzeld el azt, hogy mi az, amit mindenképp átélnél egyszer egy zenei programon, közösségi élményen: aminek te is részese vagy, te is alakítod, de közben nagyon jó, megrázó zene szól. Erre törekszünk a Semmi komoly koncertjein” – foglalta össze Hámori.

A sorozat következő Bach x Folk című  koncertjén, október 26-án Bach és a népzene találkozásának lehet majd szem- és fültanúja a közönség, a további eseményekről részletes információ a Danubia Zenekar oldalán található.