A gyerekeknek tartott délelőtti hangversenyen Vigh Andrea hárfaművész játékos formában mesél a hangszer 5000 éves múltjáról. Délután 4 órakor ifjú tehetségek mutatkoznak be: Bajcsay Zsófia és Szöllősy Vágó Panna hangversenyén Bach és Fauré művei mellett Rossini és Csajkovszkij témáinak feldolgozását is meghallgathatják az érdeklődők. Erre a két hangversenyre a belépés díjtalan, de regisztrálni kell az mvmkoncertek@gmail.com e-mail-címen.
Este 7 órakor kezdődik Vigh Andrea hangszerbemutató koncertje A hárfa aranykorai – a hangszer kultúrtörténetének legérdekesebb korszakai címmel. A felnőtteknek rendezett izgalmas és különleges hangversenyen a hárfa történetével és a hangszer működésével ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
A hárfa története az ókorban indult és a középkor sokszínűsége után, ahol a hárfák számos fajtája létezett, az 1700-as évektől a pedálos hárfák megépítésével fokozatosan letisztult a hangszer forma- és hangzásvilága. A párizsi arisztokrácia hárfadivatjából európai divat lett az 1789-es forradalom után. A polgári családok szobáiba is bevonult a hangszer, lassan kialakult a professzionális hárfázás.
A koncert műsorában a hárfa irodalmának legérdekesebb és legszebb darabjai szólalnak meg a kezdetektől napjainkig.
Nyitókép: Vigh Andrea. Fotó: Felvégi Andrea