A Csokonai Színház nem gálaműsorral, hanem Szabó Magda Für Elise című regényének adaptációjával készült erre az alkalomra. A Für Elise tágabb értelemben vett önéletírás, ugyanakkor fejlődésregény: egy író mesél gyermek- és ifjúkoráról, a debreceni református értelmiség mikrotörténelméről, a családi környezet inspirálta képességekről, a vallási tradíció egyszerre vonzó és taszító világáról, vagyis azokról a tapasztalatokról, benyomásokról, amelyek íróvá érlelték. Az esti előadás előtt a Magyar Művészeti Akadémiával együttműködésben előadó-művészeti szakmai konferenciát rendeztek.
Gemza Péter, a Csokonai Színház igazgatója köszönetet mondott azért, hogy megszületett Magyarország és a régió legmodernebb színháza. A konferencia kapcsán a párbeszéd fontosságára hívta fel a figyelmet, arra, hogy a megváltozott helyzetben elengedhetetlen beszélni az intézményi, a szervezeti struktúra átalakulásáról és arról is, hogy a színházak milyen értékesítési megoldásokkal tarthatják meg a nézőiket.
A napközben zajló kerekasztal-beszélgetéseken a hazai színházi élet aktuális problémáiról, az intézményi működés újradefiniálásáról, a fogyasztói attitűd változásáról, valamint a Lázár Ervin-programról volt szó.
A Kaszás Attila-díjat idén Harsányi Attila, a Miskolci Nemzeti Színház színművésze nyerte.
Több ezren adták le szavazataikat a Kaszás Attila-díj jelöltjeire idén is: Harsányi Attila mellett Ötvös Andrásra, a 6Szín és Rába Rolandra, a Proton Színház jelöltjére szavazhatott a közönség a www.kaszasattiladij.hu oldalon augusztus 21-ig. A díjat Pokorni Zoltán, Hegyvidék önkormányzatának polgármestere adta át.
Fotó: Csokonai Színház