A változatos programban Arthur Honegger Hymne H 33 című műve, Johann Sebastian Bach d-moll hegedűverseny 1052r-e, Szőllőssy András Addiója és Dmitrij Sosztakovics kamaraszimfónia op. 110a-ja csendül fel.
Arthur Honegger svájci származású francia zeneszerző műveiben a dzsesszes hatások és a neoklasszikus elemek mellett a modern 20. századi zene jellegzetességei ismerhetők fel. Stílusát sokan eklektikusnak tartják, ennek ellenére a 20. század egyik legszemélyesebb hangú zeneszerzőjének számít, akinek fő sajátossága a különböző irányzatok összeegyeztetésére való törekvés. Munkásságára többek közt Johann Sebastian Bach volt nagy hatással, akinek a d-moll hegedűversenye az ő darabját követve szólal meg a koncerten. Dmitrij Dmitrijevics Sosztakovics művét is hallhatja a közönség, aki orosz zeneszerző és zongoraművész. Egyike a 20. század legjelentősebb komponistáinak.
Az Anima Musicae Kamarazenekar 2010 februárjában alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóiból és korábban végzett növendékeiből. Hivatásának tekinti a mai magyar zeneművek előadását, ezért koncertjein rendszeresen mutat be új, kortárs műveket. A kamarazenekar elsődleges célja, hogy az európai és a magyar klasszikus zenei tradíciókon alapulva, fiatalos frissességgel fűszerezve új színt hozzon a hazai koncertéletbe. Az együttes a 2016/2017. évadban is érdekes koncertsorozattal, színes műsorötletekkel, rendhagyó vagy éppen hagyománytisztelő programokkal várja közönségét.
A koncert fényét Pusker Júlia hegedűművész közreműködése emeli tovább: a fiatal generáció e kiemelkedően tehetséges hegedűse, a Liszt Academy Network ösztöndíjasa tizenhat évesen debütált szólistaként a Budapesti Fesztiválzenekarral Fischer Iván vezényletében.
A koncertet A hegedű mesterei koncertsorozat keretében rendezik meg. Az Anima Musicae Kamarazenekar által rendezett koncertsorozat további alkalmain is világklasszis magyar hegedűművészekkel találkozhatunk a MOM Kulturális Központban a 2016/2017. évadban: a négy alkalomból álló bérletben Baráti Kristóf, Kelemen Barnabás, Pusker Júlia és Szabadi Vilmos hegedűművészek mutatnak be izgalmas ízelítőket a hegedűsök és a vonósok világának más-más tájékairól.
A magyar hegedűs társadalom a világon egyedülálló módon olyan legendás művész professzorokkal büszkélkedhet, akik nemzetközi hírű, csodálatra méltó tanárai voltak a hegedűsöknek generációkon keresztül. Joachim József, Hubay Jenő, Auer Lipót és Flesch Károly a 19. század közepétől kezdve fantasztikus növendékek százait ontották, akik szólistaként, kamaramuzsikusként vagy koncertmesterként a világ ünnepelt művészei lettek. A hegedű mesterei című, négy hangversenyből álló sorozat a hegedűsök bölcsőjének, a világhírű magyar hegedűiskolának állít emléket.