A feltárás több napos dzsungelharccal kezdődött, hogy kialakítsák a majdani ásatási felszínt. A munkálatok során a 610. számú telken lévő alaktalan falcsonkról kiderült, hogy egy három méter széles fal földből kiálló, lepusztult része; maga a fal pedig a vár egyik legfontosabb építményének, a vár keleti oldalán lévő ötszög alakú bástyának (Vasaló bástya) az északi fala. Azóta arra is fény derült, hogy helyenként - a magas vízszint ellenére - négy méter magas álló falakkal is számolhatnak, a bástya pedig 27x17,2 m, 3 m széles falakból állt.
A munkálatok során azonosítani tudtak a XV. században épült belső vár négy külső falából hármat, és négy kerek bástyájából kettőt. Ezek környékéről már számottevő középkori és kora újkori leletanyag is előkerült, köztük a XVII. századra datálható kályhacsempék és egy talán XVI. századi alakos kályhacsempe is.
A kutatók reményei szerint november 15-ig (az ásatási engedélyben megszabott időig) sikerülhet mind a belső, mind a külső vár alaprajzának hitelesítése.