Az esten Chopin és Liszt művei mellett szó lesz Cziffra György budafoki kötődéséről, valamint életének azon periódusáról is, amit a kerületben töltött. A disszidálás előtti időszakáról megannyi legenda, városi szóbeszéd született, amelyet a zongoraművész és a zenetörténész górcső alá vesznek, ezáltal is hozzájárulva a letisztított Cziffra-kép kialakításához. Emellett természetesen az est témája lesz a liszti zongoraiskola 20. századi képviselete, melynek a kritikusok szerint egyik leghitelesebb képviselője volt Cziffra György és az az egyedi hangvételű zenei munkásság, amit tanítványain keresztül hagyott örökül.
A koncertet a vírushelyzetre tekintettel díjtalanul, online közvetítik élőben a cziffra100.com weboldalon, a Cziffra György Fesztivál Facebook-oldalán, a Klauzal.hu weboldalon és Budafok-Tétény Facebook-oldalán.
Mácsai János zenetörténész rendszeresen publikál zenei témájú cikkeket, hangverseny- és hanglemezkritikákat.
Megalapította a Hangszerész Szövetséget és a Hangszervilág című folyóiratot, a ’90-es években hanglemez- és televíziós zenei felvételeket rendezett. Rendszeresen közreműködik a Magyar Rádió zenei műsoraiban műsorvezetőként, kritikusként. Készített televíziós műsorokat, önálló portréfilmeket (pl. Rév Lívia zongoraművészről, az Angelica Leánykarról.) 2003-tól tanított a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, a Képzőművészeti Egyetemen és a Zeneakadémián.
A Cziffra György-emlékév programjai Balázs János zongoraművész művészeti vezetésével, egyedülálló szakmai összefogás keretei között valósulnak meg, számos hazai partner áll társszervezőként az események mellett. A koncert a Cziffra Fesztivál és Budafok-Tétény Önkormányzata közös koncertje.
Kép forrása: Cziffra György-emlékév