Hoppál Péter: jó döntés volt, hogy az MMA állami feladatokat vett át

Egyéb

Hozzáfűzte: "gyümölcsszüret" ideje van, hiszen jól látható, hogy az MMA által átvett és működtetett feladatok, intézmények, valamint a művészeti díjak koordinálása és átadása a korábbi hamis hangokkal ellentétben kiválóan működik. Mint mondta, azok a kérdések, amelyek felmerültek korábban a köztestület működésével kapcsolatban, ma már mind a múltba vesztek.

Hoppál Péter kiemelte: az alkotmányból adódóan a magyar kormány kötelessége, hogy minden eszközzel segítse az akadémikus testület munkáját, és ennek megfelelően az Emberi Erőforrások Minisztériuma is minden támogatást megad a jövőben az MMA munkájához.

hoppal_peter_

Az államtitkár rámutatott: "az együttműködés nem alá- és fölérendeltséget jelent, a kormányzat partneri viszonyra törekszik az MMA-val, és ebben az elnökség és az Emmi vezetése mellérendelt szerepben működik".

A közgyűlést Huszti Péter Kossuth-díjas színművész előadása vezette be, amelyen a 100 éve született Tolnay Klári színművész emlékét idézte fel, majd átadták az MMA tagozati díjait.

Az építőművészeti tagozat díját Callmayer Ferenc építész, a film- és fotóművészeti tagozat Szőts István-díját Kincses Károly fotómuzeológus, az irodalmi tagozat Illyés Gyula-díját Szepesi Attila költő vehette át. Az iparművészeti tagozat elismerését Muharos Lajos ötvösművésznek, a képzőművészeti tagozat díját Olescher Tamás galériavezetőnek, a népművészeti tagozat elismerését Tánczos Vilmos néprajzkutatónak ítélték oda. A színházművészeti tagozat Bitskey Tibor színész, a zeneművészeti tagozat Boldoczki Gábor trombitaművész, míg a művészetelméleti tagozat Juhász György András irodalomtörténész munkásságát ismerte el.

Az akadémia közgyűlésének napirendi pontjai között szerepel a köztestület elnökének, alelnökeinek és elnökségi tagjainak megválasztása. Az elnöki posztra a jelölő bizottság egyedüli jelöltje Fekete György, az MMA mostani vezetője.

MTI

Fotó: Csákvári Zsigmond