A magyar fellépők mellett idén Görögországból, Olaszországból és Lengyelországból érkeznek tánctársulatok, előadók Miskolcra. A görög Vasiliki Papapostolou Panopticon című előadása „az ego, a szuperego és a tudatalatti közötti belső konfliktust tárja fel", míg a lengyel Teatr Rozbark társulata a Kései szerelmesek a Hold udvarában című produkcióval vendégszerepel a fesztiválon.
Olaszországból a Fático című előadás érkezik Miskolcra az Orbita | Spellbound National Production Center for Dance jóvoltából, Irene Russolillo koreográfiájával. Látható lesz még a Thomas Bianca Projekt Measurements című mozgásszínházi előadása is, amelyet egy nemzetközi csapat visz színpadra.
A fesztiválon magyar produkciókból sem lesz hiány. Az érdeklődők megnézhetik Fehér Ferenc Disco 142 című előadását, amelyben a szereplők a tánc nyelvén „nosztalgiáznak egy kicsit diszkóról, bulikról, flörtölésről". Molnár Ferenc Liliom című művét egy táncos előadás formájában Feledi János rendező-koreográfus az idén 15 éves Feledi Projecttel viszi el Miskolcra.
Harmadjára is visszatér a fesztiválra Megyeri Léna és Bősze Ádám, akiknek zenetörténeti előadása idén a divat témájára koncentrál, de az érdeklődők az Inversedance–Fodor Zoltán Társulat Te meg a világ című előadását is megnézhetik, amellyel a készítők Szabó Lőrinc munkássága előtt tisztelegnek.
Kozma Johanna idei koreográfiájában, a paTTern című előadásban „a gyermek- és felnőttkori kapcsolati típusoknak egyfajta ábrázolását láthatja a közönség". A Fitos Dezső Társulat a Tündérhinta című babaszínházi produkcióval készül a fesztiválra.
A Pécsi Balett a Carmina Burana című előadást viszi el Miskolcra, míg a Genoa egy szabadtéri ingyenes előadással várja a nézőket Winds and Waves című duettjével. A Miskolci Balett is saját bemutatóval készül a Horizont fesztiválra, és folytatja a mesebalettek sorát, ugyanis a János vitéz, a Rózsa és Ibolya, valamint A helység kalapácsa után most Háry János történetét adja elő.