Hundertwasser és Hasegawa Debrecenben

Egyéb


hundertwasser.jpg
Bodnár Eszter iparművész, a kiállítás rendezője és Tóth András, az intézmény munkatársa Hundertwasser selyemre nyomott alkotásával, amikor a német Göttingerhaus galéria magángyűjteményéből Kelet és Nyugat címmel, az osztrák Friedenreich Hundertwasser és a japán Soichi Hasegawa 122 alkotásából nyílik kiállítás a debreceni Kölcsey Központban, két részletben. Újszerű módon június végén új művekkel újrarendezik ezt az installációt. A két művész úgy kerül egymás mellé, hogy az osztrák mester egy korszakában a japán grafikai hagyományok jegyében, a japán művész pedig Párizsban élve, az európai nyomatok stílusában dolgozott.MTI Fotó: Oláh Tibor

 (MTI) - A "Nyugat és Kelet" című tárlaton egymás mellett láthatók a 2000-ben elhunyt nyugat-európai művész keleti ihletettségű, és a Párizsban élő keleti alkotó nyugatias feldolgozású művei. Debrecenben találkozik a kelet és a nyugat mesés művészeti világa - mondta a megnyitón Halász János, a város kulturális alpolgármestere.
    A két alkotó művészetét, festészetének különbözőségét és azonosságát, látásmódjuk kapcsolatait Tóth Ferenc Tibor művelődéstörténész elemezte. A két neves művész alkotásait egy magángyűjteményből kölcsönözte a debreceni Főnix Rendezvényszervező Kht. Az alkotásokat július 29-ig tekinthetik meg az érdeklődők a Kölcsey Központ kiállítótermében.
    Friedensreich Hundertwasser kezdetben főleg nonfiguratív festészettel foglalkozott, később érdeklődése az építészet felé fordult. Művészetét jellegzetes díszítések, erős színek, szabálytalan alakzatok jellemzik. Shoichi Hasegawa nevét színes rézkarcai tették világhírűvé.