Hybrid Art Camp – Fenntartható művészeti alkotótábor várja a fiatalokat Köveskálon

Egyéb

Idén is várja a művészet iránt érdeklődő fiatalokat a Hybrid Art Camp ingyenes művészeti alkotótábor a fenntarthatóság és az újrahasznosítás jegyében augusztus 10. és 19. között Köveskálon.

Az elmúlt években többek között a Káli-medence, Kecskemét, Pannonhalma és Pécs is otthont adott a Hybrid Art Camp alkotótábornak. Idén a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (VEB2023 EKF) program támogatásával, a Tiszta Balaton, tiszta művészet projekt keretében ismét várják a design, művészet, építészet és marketing-kommunikációs hallgatókat, valamint a művészet különböző ágazatai iránt érdeklődő fiatalokat a köveskáli alkotóházban.

A nemzetközi alkotótábor célja a tudatos fogyasztás és a fenntarthatóság szellemiségének művészeti eszközökkel való megjelenítése. A program során létrejövő alkotások minden évben a környezettudatosság és az upcycling, azaz a továbbhasznosítás jegyében készülnek. Az alkotótáborban a fiatal művészek többféle hulladék-alapanyaggal is megismerkednek, és különböző technikákat próbálhatnak ki, ahol újrahasznosított bútorokból és más anyagokból közösen megálmodnak egy jelképes teret. Az újrahasznosítás eszközeivel gondolják újra, hogyan válhatnak régi tárgyaink ismét a mindennapi életünk részévé, ezáltal is támogatva az újrahasznosítást és a fenntarthatóságot.

A tíznapos táborban Rózner György építőművész, belsőépítész, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) oktatója vezetésével 10 egyetemi vagy főiskolai hallgató és fiatal alkotó kap lehetőséget, hogy ingyenesen csatlakozzon a Hybrid Art Camp alkotói élményéhez, a közös Inner Space létrehozásához. A programra július 31. a jelentkezési határidő.

Nyitókép: hulladékból készült halszobor a svédországi Helsingør kikötőjében, amelyet a japán Hideaki Shibata alkotott. Forrás: Shutterstock