Száz fényév (Szikra)
Listánk tökéletes kezdőpontját az apokaliptikus hangulat jegyében született, Szikra című lemez egyik emblematikus darabja szolgáltatja. A világvége romantikájába bekúszó sci-fi képek izgalmassá, a nu-disco meg-megjelenő vonásai pedig igazán táncolhatóvá teszik ezt a dalt. Koncertkészüléshez kötelező!
Szembogár (2)
Noha ezt a dalt végleg a Bérczesi–Nemes-duó, azaz a Biorobot feldolgozása lökte be a köztudatba, a Boriék második albumán található eredeti verzió is megérdemli a figyelmet: a 2 zeneileg legösszetettebb és egyben legizgalmasabb dalaként a zenekar termésének megkerülhetetlen darabja.
Hello modern dizájn (Péterfy Bori & Love Band)
A hipnotikusan csábító Hello modern dizájn a zenekar első, cím nélküli lemezén szerepelt, és jó példája az Amorf Ördögök és a Love Band közötti átmenetnek. Szövegében visszaköszönnek az elődzenekar avantgárd vonásai és játékos zeneisége, de mindkét téren előfordulnak a korábbiakhoz képest jóval merészebb húzások. Ez a bevállalósság később a védjegyévé vált a zenekarnak.
Ópium (Péterfy Bori & Love Band)
Az Ópium ugyancsak az első lemezről származik, valamint listánk első közismert Bori-slágere. A légies intró után következő vérbeli alterrock-megőrülés a koncertek egyik csúcspontja, így a Budapest Parkban is joggal számíthatunk rá.
Szikra (Szikra)
A 2020-as keltezésű lemez címadó dala, amelynek már sodró lüktetése miatt is helye lehet a július 28-i eseményen, emellett pedig azért jelentős, mert a Love Band jelenlegi formájának-hangzásának esszenciáját adja közre.
Szédülés (Szédülés)
Újabb címadó szerzemény, nem is akármilyen! A Szédülésben 2016 és talán az egész életmű egyik legjobb alternatívrock-dalát köszönthetjük, és bár már hat esztendő telt el a megjelenése óta, semmit sem vesztett a fényéből. Az összetett dalstruktúra miatt igazi gyöngyszeme bármelyik Péterfy Bori-koncertnek, és a levezetésében minden alkalommal a színpadi tombolás egészen új szintjét üti meg a zenekar.
Vámpír (Péterfy Bori & Love Band)
Az alapdallamot lekövető füttyszólam idestova 15 éve kísérti a zenei emlékezetünket, végérvényesen bevésve a nagyszerűen komponált és szövegében is zseniális Vámpírt a magyar könnyűzene történetébe. Kihagyhatatlan klasszikus.
Bűvös vadász (2)
Újfent egy régi kedvenc, ráadásul a legjobb szerelmi témájú dalok közül való, amiket valaha magyar nyelven írtak. A gitár és a remekbe szabott refrén szöveg-ének összhangja megbabonáz, a szintetizátor lázas lüktetését pedig lehetetlen tánc nélkül kibírni.
Tíz perc szerelem (Bori X)
A zenekar tizedik születésnapja alkalmából kiadott nagylemezen több kísérletező szám és sok csapongó stílusjáték kapott helyet, amelyekkel a Love Band mélyebben is megmártózott a kortárs elektronika és úgy egyáltalán a popzene vizeiben. A Tíz perc szerelem ezen igyekezet gyermeke és az album legjobban összeszőtt szerzeménye. Egy időben hű lenyomata volt a Szikra popszemelvényei felé vezető útkeresésnek.
Happy End (Fehér éjszakák)
A 2010-es évekre rákanyarodva Boriék is reagáltak a zeniten túllendült alterforradalom kezdődő hanyatlására – a Fehér éjszakák ennek jegyében (is) születhetett. Az első két lemez bevált formulái közül átörökítettek ugyan néhányat, a dalok azonban ebben az időszakban a megújulás lehetőségének keresése miatt elég eklektikusra, széttartóra sikerültek. A Happy End ugyanakkor pontosan az a szám, ami megmutatja, hogy Tövisházi Ambrus, a zenekar egyik zenei agya milyen zsenialitással nyúlt hozzá a talán nem is tudatosított fejlődéskényszer külső nyomása miatt kaotikusnak tűnő stílusegyvelegekhez. Nagyrészt az ő érdeme, hogy a Love Band zenéje a harmadik lemezen sem fogyott ki a kapós momentumokból.
Téged nem (2)
Mondhatni törvényszerű, hogy minden valamirevaló, alternatív rockban utazó zenekarnak legalább egy lírai szakítós dalt írnia kell a pályafutása során, ami aztán rendszerint a koncertrepertoár állandó darabjává növi ki magát. Boriék esetében sincs ez másképp, így nagy valószínűséggel a Téged nem is fel fog csendülni a Parkban.
Te meg én és a kutyád (Bori X)
Az autotune-nal megspékelt Te meg én és a kutyád sajátos szürrealitásával még az igazán elrugaszkodott Bori-dalok közül is kilóg. A lemezfelvételen hallható változatban kevéssé jönnek át a refrén vészjósló ütemei, élőben azonban mindannyiszor nagyszerű olvasatát adja a zenekar ennek a dalnak – ezért bízunk benne, hogy nem marad le a jubileumi számlistáról.
Szívem gyorsabban ver (Fehér éjszakák)
A Fehér éjszakák időszakának másik nagyszerű szerzeménye: lassú tempójú felvezetése és refrénje közös skandálásért kiált, zárlata pedig a levegőben hagyja a katarzist. Tipikusan az a koncertközépi dal, ami az esetleges gyengülő lendületet újra a megfelelő szintre emeli.
Tombol a világ (Szédülés)
Listánk végéhez közeledve és nyugvópontot keresve a sokszínű diszkográfiában, kikacsintunk a Péterfy Bori & Love Band komótosan hullámzó dalaira. Összefoglalónk levezetéséhez a Tombol a világ lebegő dallamait ajánljuk, melyben tisztán megmutatkozik az, ahogyan a zenekar a higgadt pillanataiban remekelni szokott.
Hajolj bele a hajamba (Péterfy Bori & Love Band)
Dalsorunk nem lenne teljes a formáció legnagyobb slágere nélkül. A Hajolj bele a hajamba ugyanaz Boriéknak, mint a Húsrágó hídverő a Kispál és a Borznak vagy az Autó egy szerpentinen a Quimbynek – megunhatatlan, kötelező örökzöld, amelyet legfeljebb azoknak kell bemutatni, akik az elmúlt 15 évben bedugott füllel jártak-keltek. Ha csak egyetlenegy dallal készülhetnénk a koncertre, ez lenne az. Bármi történjen is, biztosan hallani fogjuk július 28-án a Budapest Parkban.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka