A több mint 150 éves Képző a hazai művészeti oktatás egyik legmeghatározóbb intézménye, az elmúlt évtizedekben is itt tanult a területen alkotók színe-java. A nyílt napon az egyetem lehetőséget biztosít az érdeklődők számára, hogy személyesen tapasztalják meg, mi is folyik az egyetemen.
A program reggel 10 órakor kezdődik. A résztvevőket dr. habil. Erős István rektor köszönti az Andrássy út 69. szám alatt található épületben, ahol a Tanulmányi Osztály hasznos információkkal szolgál a jelentkezési folyamatról. A Hallgatói Önkormányzat képviselői is jelen lesznek, akik bemutatják a diákéletet és a különböző közösségi programokat.
A nyílt nap keretében a tanszékek – Szobrász, Festő, Grafika, Vizuális Művészet, Látványtervező, Intermédia, Restaurátor, Képzőművészet-elmélet és Tanárképző Tanszék – tematikus bemutatkozása várja az érdeklődőket. Jeles képzőművész oktatók ismertetik meg az érdeklődőkkel a különböző képzések sajátosságait, míg a műtermekben a Képző jelenlegi hallgatói is megosztják velük tapasztalataikat.
A műterembejárások során a műhelyekben folyó munkát is megismerhetik az érdeklődők, illetve megnézhetik az egyetem nagy múltú könyvtárát és bejuthatnak a Művészeti Anatómia Tanszék termeibe is, amely régészeti és patológiai gyűjteményével az MKE egyik legizgalmasabb kuriózuma. Az esemény alatt az MKE kiállítóterei és hallgatói közösségi tere is meglepetésekkel várja a látogatókat.
A Magyar Képzőművészeti Egyetemen a régi, klasszikus képzések mellett az új, csupán három tanévvel ezelőtt indult szakok – a képzőművész mesterszak, a kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek mesterképzés, valamint a vizuális művészet alapképzés – is várják a diákokat. Utóbbi egyre népszerűbb a világ más művészeti egyetemein is, hiszen lehetőséget biztosít a hallgatóknak a képzőművészeti műfajok komplex tartalmi és technikai változatosságának egyidejű használatára, a témákhoz leginkább illő technikák kombinálására.
Újdonság, hogy a Látványtervező Tanszék mesterképzése a következő tanévtől mozgóképes látványtervező specializációval bővül, a Grafika Tanszék osztatlan grafikusművész képzése pedig az illusztráció specializációval. A Szobrász Tanszéken a szobrászművész osztatlan képzéshez kapcsolódóan is két új specializáció indul: az alkalmazott és a köztéri szobrászat.