The_LAST-DROP_still_001-1024x576.jpg

Ingyen nézhetjük a KAFF díjnyertes animációs rövidfilmjeit

Ingyenes vetítéseken mutatják be szeptember 4-től 10-ig mindennap Budapesten, a Cinema MOM moziban a május 27. és június 1. között megrendezett 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) díjnyertes animációs rövidfilmjeit.

A Pannónia Entertainment közleménye szerint a Best of KAFF vetítéssorozat keretében két szekcióra bontották a díjnyertes alkotásokat: a gyerekeknek szóló ötvenkét perces blokk délután lesz látható, a tinédzsereket és a felnőtteket pedig kora este várják majd egy 83 perces műsorra.

Az előadásokra nem szükséges jegyet foglalni. Nulla forintos jegyeket elővételben a pénztárnál leghamarabb az esemény előtt két héttel, de akár tíz perccel az előadás kezdése előtt is lehet igényelni. A vetítéseket egy emeleti, a KAFF történetét felölelő kiállítás kíséri, amely szintén ingyenes.

A program legsikeresebb darabjai közé sorolható a szerelmi kapcsolatok identitásformáló hatásait bemutató Wish You Were Ear, Balogh Mirjana az idei Berlinalén is díjazott filmje, az idei KAFF-nagydíjas Az utolsó dobás, Ulrich Gábor avantgárd hagyományokat idéző Capricciója, vagy a legjobb televíziós sorozat Bálint Ágnes-díját elnyert, Bogyó Péter rendezte A királyfi meg a három cimborája című epizód, ami a Magyar népmesék-sorozat új évadának első része. A vetítéssorozatról további információ a Cinema MOM honlapján található.

Ez is érdekelheti

A Fitos Dezső Társulat is fellép a szabadkai Interetno Fesztiválon

De a magyarországi és a szerbiai résztvevők mellett ezúttal Mexikóból, Paraguayból, Kolumbiából és Olaszországból is érkeznek fellépők.

A Liszt Ferenc Kamarazenekar végigfesztiválozza a hónapot

A Liszt Ferenc Kamarazenekar a nyár végén és kora ősszel egymást követően lép fel Magyarország és Európa rangos, a klasszikus zenei életben kiemelt helyen jegyzett fesztiváljain. Az együttes gazdag repertoárjával nemcsak a koncerttermek világában, hanem szabadtéri színpadokon, történelmi kastélyokban és templomokban is otthonosan mozog.

Szentesen rendezik meg először a Független Vidéki Színházak Fesztiválját

A Független Vidéki Színházak Fesztiváljával indul az évad Szentesen szeptemberben a Tóth József Színházban – közölte augusztus 10-én Kancsár Orsolya, a szakmai szervezet elnöke. Az ötnapos programsorozat során a nézők műfaji sokszínűségre, különleges színházi találkozásokra számíthatnak.