Az interjúsorozat egy háromlépcsős projekt első lépése, aminek célja a táncművészek életének, az improvizációnak és a független előadóművészeti szférának bemutatása.
A Willany Leó Improvizációs Táncszínház 2019-ben Lábár Rudolf-díjban részesült, a tavalyi évadtól kezdve a Trafó Kortárs Művészetek Háza stúdiójában láthatók improvizációs, élőzenés előadásaik, minden szerdán 21:30-tól. A társulat független, különböző művészeti ágak képviselőiből áll, akik hétről-hétre összegyűlve, a jelenben komponálva alkotják meg az előadást, ami ettől egyszeri és megismételhetetlen lesz.
„Ritkán, egyre ritkábban láthatunk táncművészekkel készített interjúkat, videóanyagokat. Szeretnénk közönségünknek lehetőséget teremteni arra, hogy betekintést nyerjen a szakmai és hétköznapi életünk kulisszái mögé. Hogy miért lehet érdekes egy táncművész? Ki tudja? A színpadon eddig is az általunk választott témákra való érzékenyítés volt a prioritás. Szeretnénk most ezt a munkát egy másik oldalról is erősíteni és ezzel egy új szokást teremteni magunknak” – mondta Grecsó Zoltán a társulat művészeti vezetője a FELWILLANYOZVA című projektjükről.
Íme a sorozat első része, amiben Lukács Levente mesél a táncművészi létről:
A FELWILLANYOZVA projekt interjúalanyai: Gaál Júlia, Kiss Rebeka, Lukács Levente, Rácz Réka, Temesvári Zsófia és Váth Máté.
Kiemelt kép: Palotai Misi