Charles Baxter: A szerelem bősége

Irodalom

A könyv főhőse egy holdfényes éjszakán rémálomból ébred. Sétára indul, és összefut egy régi barátjával, aki remek ötletet ad neki: a változatosság kedvéért mozduljon ki egy kicsit, találkozzon igazi, hús-vér emberekkel, és hallgassa meg őket - elvégre mindenkinek van egy elmesélhető, érdekes vagy éppen titkos története. S ha már hősünk hallgat, miért ne jegyezné meg, fel és le a hallottakat? A történetek átszövik egymást, és lassacskán kibontakozik belőlük valami, amit bátran nevezhetünk szerelemnek - a veszedelmes, az őrületes és a megváltó fajtából. A volt és leendő feleségek, szeretők, professzorok és leszokott kábítószerfüggők bőséges szerelmi lakomában egyesülnek, amely még keserédes fogásai után sem hagy bennünk rossz szájízt. A könyvet Nagy Gergely fordította, és az Athenaeum 2000 Kiadó jelentette meg.

 
 
A fordító blogján így ír a könyvről:
 
"Ezt most már meg lehet venni, vegyétek és olvassátok, én fordítottam, és közben egészen jól szórakoztam. Hülye címe van, tudom (az eredetinek is), de ez a jelentés része, poénokat nem lövök le. Kell neki, az a lényeg. Hülyén is kezdődik, tudom, de az is a jelentés része. Egy-két fejezet, és beindul, és mire Kierkegaard-ig eljut, már tök jól visz magával; mire felépülnek benne a különböző narrátorok, stílusok, történetek, addigra pont bevonz eléggé, hogy érdekeljen, mi lesz a történetből. Nem egy Die Hard, de nem is az a lényeg. És jön majd belőle a film is, arra is kíváncsi leszek még."
 
 
Ajánlók:
 
"Baxter metsző pontossággal írja le szereplőit, és olyan gazdagsággal, mélységgel és humorral ábrázolja őket; hogy mind tökéletesen életre kelnek" (Bold Type Reviews)

"Instant klasszikus; a Szentiván-éji álom érzéki és ragyogó újraálmodása." (Ploughshares)

"Baxter bámulatos élességgel képes elkülöníteni szereplői hangját, miközben a sokféleség kavalkádja szórakoztató marad... A könyv lapjain egy valós, létező közösség kel életre." (The New York Times)

"Hol komikus, hol metszőn gunyoros, hol pedig bővérűen szexi." (Wikipedia)

 
 
 
Charles Baxter honlapja