Január 30-án,13.35-kor a nézők megtudhatják, vajon milyen lehetett, hogyan szerethetett, vágyódhatott, menekülhetett az a férfi, aki a Sirályt, a Ványa bácsit, a Három nővért írta. Az Új Színház Csehov szerelmei című előadását Kiss Csaba rendezésében, Györgyi Anna és Kulka János előadásában láthatják.
Nyikita Mihalkov Csehov műveinek motívumai alapján készítette Etüdök gépzongorára című 1976-os filmjét (január 30., 20.45). A film javarészt Csehov fiatalkori színművére, a Platonovra épül, de emellett számos novella, ismert Csehov-írás alakjaira, hangulatára ismerhet rá a néző. Mihalkov itt Csehov egyenértékű alkotótársává válik, s főhősével, Platonovval kimondatja a kimondhatatlant: "Aki egyetlen egyszer, a legkisebb ügyben is árulást követ el önmagával szemben az soha nem tud kikecmeregni az árulások hálójából... Most már biztosan tudom: elég egyszer elárulni azt, akit szeretünk, és többé nem szabadulhatunk a hazugságok láncolatától."
Másnap, január 31-én 19.45-kor bejárjuk a nagy orosz drámaíró életének fő helyszíneit. Az évfordulóra készült, lírai hangú Csehov nyomában című dokumentumfilm (szerkesztő: Mészáros Katalin, operatőr-rendező: Komár István) felidézi a moszkvai éveket, bemutatja az író életének legfontosabb helyszíneit, többek között a melihovói birtokot, ahol Csehov hat évig élt és oly kiváló novelláit írta, mint A léha asszony, vagy a 6-os számú kórterem. Aztán megtekintjük az író moszkvai lakását - itt volt vendégségben többek közt Csajkovszkij, Levitan és Nyemirovics-Dancsenko. Ellátogatunk a Kereszt Felmagasztalása Templomba, ahol Olga Knyipper és Csehov esküvője volt 1901-ben, majd a novogyevicsi temetőben, ahol az oroszok egyik legnagyobb drámaírója nyugszik.
Január 31-én este 20.35-kor a Három nővér 1975-ös, legendás Vígszínházbeli előadásának felvételét láthatják a nézők Ruttkai Évával és Darvas Ivánnal a főszerepben.
A Duna Televízió nemcsak műsoraiban emlékezik meg a neves drámaíróról: a közszolgálati adó a magyar színházi adaptációk színlapjaiból és plakátjaiból kiállítást rendezett az aulában.
A Duna Televízió ugyanakkor egy izgalmas színháztörténeti vetélkedőre is invitálja honlapján olvasóit Játsszanak Csehovról Csehovért! címmel.