Szerkesztői asztal

Egyéb

A Tiszatáj Könyvek sorozatban megjelent Baka István műveinek első kötete, amely költeményeinek eddigi legteljesebb gyűjteményét tartalmazza. A versek gerincét a Tájkép fohásszal 1996-os kiadása alkotja, mely bár posztumusz műként látott napvilágot, tartalmát még Baka állította össze. Kötetünk függeléke a Tájkép fohásszal eredeti kompaktságát és zártságát hivatott ellensúlyozni az oda fel nem vett, de Baka életében megjelent, valamint a hagyatékból előkerült versek, változatok és vázlatok közlésével. Baka István életműsorozatát indítjuk ezzel a kötettel. Terveink szerint évente jelenik majd meg egy-egy könyv; jövőre a Próza, dráma, majd a Műfordítások és a Publicisztikai írások.

*

Simai Mihály jel/ölhetetlen jel/ölhető c. könyvét november 3-án mutattuk be a szegedi Juhász Gyula Művelődési Központban. A költővel Olasz Sándor beszélgetett, közreműködött Babos Ágnes, Beslin Anita és Czene Zoltán.

*

A Baka István Alapítvány november 15-én ?Én itt vagyok? címmel rendezte meg országos vers- énekelt vers- és prózamondó versenyét a Bartók Béla Művelődési Központban. Bevezetőt Olasz Sándor mondott. Ekkor nyílt meg Elblinger Ferenc Töredékek Baka István emlékére c. fotókiállítása.

*

Bethlen Gábor-díjasok. A Bethlen Gábor Alapítvány Kuratóriuma november 3-án új Bethlen-díjasokat köszöntött Jakubinyi György érsek és Vadkerty Katalin történész személyében. Márton Áron-emlékéremmel Balogh Ferenc művésztanár, Göncz László közíró és Bethlen Otthon munkásságát ismerték el. Tamási Áron-díjat kapott régi szerzőnk, Bertha Zoltán irodalomtörténész. Gratulálunk!

Januári számunk tartalmából:

ACZÉL GÉZA, DOBOZI ESZTER, LÁSZLÓFFY CSABA, TÉREY JÁNOS versei
GRECSÓ KRISZTIÁN, NAGY KOPPÁNY ZSOLT prózája
FRIED ISTVÁN, GERGELY ANDRÁS, KULCSÁR-SZABÓ ZOLTÁN tanulmánya
NICOLÁS MÜLLER ismeretlen fotói
Diákmelléklet: HANKOVSZKY TAMÁS Pilinszky Jánosról