Előszületésnapi meglepetés az újpalotaiaknak

Irodalom

 

(MTI) - Schneider Márta, az Oktatási és Kulturális Minisztérium szakállamtitkára példaértékűnek nevezte a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSZEK) 2002-ben indított könyvtárfejlesztési programját, amelynek keretében kilenc új fiók nyílt és több mint húsz bibliotéka újult meg a fővárosban. Schneider Márta hangsúlyozta, a fejlesztés ösztönzést és ötleteket adhat az új, országos könyvtárfejlesztési tervek készítőinek.

 
A siker titkaként az elektronikus fejlesztésekre utalva azt jelölte meg, hogy ezen új intézmények már számos modern szolgáltatást nyújtanak és újfajta olvasói igényeket elégítenek ki.
 
Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes a hamarosan 40 éves újpalotai lakótelep "előszületésnapi" meglepetésének nevezte az új, 670 négyzetméteres könyvtárat. "A főváros büszke a FSZEK működésére és fejlesztéseire, a többi között a főváros ékévé vált Baross téri épületre" - hangoztatta a politikus, és ígéretet tett arra, hogy a főváros a jövőben sem fog kihátrálni az intézmény fejlesztései mögül.
 

Fodor Péter, a FSZEK főigazgatója kiemelte: hosszú évek mulasztását pótolja a kerület, a főváros és a könyvtár az újpalotai fiók megnyitásával, mivel a hatalmas lakótelepen eddig nem működött megfelelő bibliotéka. Fodor hozzátette, ezzel a megnyitóval lezárul a FSZEK 2002 óta zajló fejlesztési koncepciója, amelynek köszönhetően egyebek mellett Békásmegyeren, Csepelen és Budafokon látogathatnak új, korszerű könyvtárat az olvasók. A főigazgató jelezte: elkészült már a FSZEK 2013-ig szóló új fejlesztési terve, amelyet a Fővárosi Közgyűlés kulturális bizottsága már áttekintett, és támogatásáról biztosította az intézményt.

 
Az újpalotai városrész központjában, a Zsókavár utcában kialakított, akadálymentesen megközelíthető könyvtár 35 ezer dokumentummal, könyvekkel, CD-kkel, videókkal, DVD-kkel és hangoskönyvekkel várja a látogatókat. A tágas térben 39 férőhelyes olvasóterem, folyóirat-olvasó, internet-hozzáférés és e-olvasótermi szolgáltatások állnak a látogatók rendelkezésére, de megkülönböztetett figyelmet fordítanak a gyermekek, a tanulók, a hallgatók és a kismamák igényeire.