(MTI) - A könyvtárak a nyitottságukat jelezhetik azzal, hogyan fordulnak azok felé, akik valamilyen hátránnyal rendelkeznek - mondta megnyitóbeszédében Fodor Péter, a könyvtár főigazgatója.
Hangsúlyozta: a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár arra törekszik, hogy a 2001-es törvénynek megfelelően saját erőből akadálymentesítse tagkönyvtárait, ehhez azonban feltételekre és pénzre is szükség van.
Nagy Anna, a központi könyvtár igazgatója az MTI-nek elmondta: a hálózat 59 tagkönyvtárából 2001 óta összesen 25-öt, idén pedig hatot újítottak fel, és tettek akadálymentessé.
A bibliotékákban nemcsak akadálymentessé teszik a közlekedést, hanem a hallássérültek és vakok számára is vezetnek be szolgáltatásokat. A vakok számára felolvasó-számítógépeket telepítenek, a hallássérültek kiszolgálása érdekében pedig a könyvtárak személyzetének jeltolmácstanfolyamot szerveznek - említett példákat az igazgató.
A fejlesztések finanszírozásához a Nemzeti Kulturális Alapnál (NKA) pályáztak támogatásra - tette hozzá.
Az Akadálymentes könyvtárhasználat az új évezred küszöbén című egynapos szakmai konferencián szakemberek és a különböző fogyatékkal élő csoportok érdekvédelmi szervezeteinek képviselői folytatnak eszmecserét.
További cikkek ebben a rovatban