(MTI) - Az emlékkiállításon bemutatják a költő dolgozószobájának részletét. Több olyan képzőművészeti alkotást is az érdeklődők elé tárnak, amely kapcsolódik Gyurkovics Tibor írói munkásságához. A felvonultatott festmények hatására írt versek ugyancsak láthatók kéziratos vagy nyomtatott formában a jövő tavaszig látogatható tárlaton, amelyen CD-ről hallható lesz a költő hangja is versmondás közben - mondta Szentkuti Károly múzeumigazgató, hozzátéve, hogy a tárlat rendezésében sokat segített Gyurkovics Györgyi, az író özvegye.
A költő és Mosonmagyaróvár kapcsolatáról szólva Szentkuti Károly felidézte: a nagybácsi gyűjteményét ismertető katalógushoz a Kossuth-díjas lírikus írta az előszót. Ennek kapcsán gyakorta megfordult a Lajta-parti városban, s a beszélgetések során felvetődött, szeretné, ha az általa összegyűjtött képzőművészeti anyag nagybátyja kollekciója mellé kerülne.
Ezzel kapcsolatban Szentkuti Károly elképzelhetőnek tartja, hogy néhány éven belül irodalmi emlékszobát rendezzenek be a Cselley-házban, abban a műemléképületben, ahol az 1978-ban elhunyt Gyurkovich Tibor orvos képzőművészeti gyűjteménye látható. Ez a kollekció egyebek között Székely Bertalan, Munkácsy Mihály, Szinyei Merse Pál, Csók István, Rippl-Rónai József munkáit tartalmazza.
A leendő emlékszobában minden bizonnyal több alkotást ki tudnának állítani az író Gyurkovics Tibor gyűjteményéből - fűzte hozzá a múzeumigazgató.