Négy sarkát angyalok tartják ? annak a világnak, amelyet leginkább a kiszolgáltatottság jellemez. Tudunk ilyen emberekről, csak nem érintkezünk velük. Béres Attila érzékeny megértéssel mutatja be a sorsukat. Mindennapi gondjaik még megoldhatóak, ám az egzisztenciális nyomorúságukra aligha van gyógyír. Teljes a kilátástalanság: talán volna is megoldás, ami mindenkinek jó lehetne, és mégsem lehet belőle semmi. Mennyiben vagyunk felelősek a sorsunkért? A Magyar Rádió 2010-es drámapályázatára érkezett, január 9-én 20.04 órától az MR1-Kossuth Rádióban hallható hangjáték szereplői a konyhalány, az éjjeli őr, a portás, és egy idős ember ? és egy lepusztult, egyszobás, önkormányzati lakás.

 
Pacskovszky Zsolt finoman megkomponált hangulatai (A Petrovics-szalagok, MR6, január 9., 13.05) Brüsszelbe repítik a rádiójáték hallgatóit. Két, ösztöndíjjal hosszabban ott tartózkodó fiatal férfi, Zsolt (Széles Tamás) és Miklós (Polgár Csaba) életébe ?pillantunk bele?. A sokak által irigyelt élethelyzetben a fiúknak hamarosan szembesülniük kell a két világ különbözőségével, meg kell birkózniuk a magánnyal, számot kell vetniük szándékaikkal, terveikkel? A ?multikulti? városban az egyetem, könyvtár, múzeum, kávéházak, albérlet sokszögében keresik a lányokat, a párkapcsolatok, a feloldódás, a valódi jelenlét lehetőségét? Kissé unalmas hétköznapjaikba robban bele egy rejtélyes harmadik, Petrovics (László Zsolt).
 
Podmaniczky Szilárd Ork és Orkla, avagy szerelem és korrupció a rendszerváltás idején című, január 10-én 20.04 órakor hallható hangjátéka a rendszerváltást követő évek egyikének telén játszódik, amikor is Ork (a férfi ? Seress Zoltán) és Orkla (a nő ? Györgyi Anna) egy váratlan örökségnek köszönhetően kiszabadul a törtető értelmiség fullasztó világából, és vidékre, egy kis házba költözik, a hómező közepére. Életükbe beszivárognak a külvilág hírei, eseményei, amelyek újra és újra fölzaklatják a férfit, aki immár független értelmiségiként keresi azt a pozíciót, ahonnan saját igazságának megfelelően viszonyulhat a nem csak gazdaságilag, de morálisan is átalakuló világhoz.