Nagy Endrét, a Nyugat legnagyobbjainak - köztük Ady Endre, Móricz Zsigmond, vagy éppen Krúdy Gyula - kortársát, a magyar kabaré megalapozóját kollégáihoz képest méltatlanul keveset emlegetik, holott épp úgy számot tarthat a kiemelt figyelemre. A példátlan humorral és kreativitással megáldott szerző ugyanis nem csak regényeivel, de színpadi munkáival is maradandót alkotott - nem beszélve kabaréjáról, amely messzi földön híres volt kirobbanóan humoros konferansziéjáról. Nagy Endre ugyanis szóban és írásban egyaránt bevéste magát a köztudatba, olyannyira, hogy sokak szerint élete főműveit is szóban alkotta meg, amelyek ennek köszönhetően sajnálatos módon az enyészeté lettek.
A Vox Nova Kiadó új kötete ezúttal az író szerelemmel kapcsolatos gondolatait tárja a közönség elé: a Szerelmesek kalauza című kötet a szerző - igazi, vagy éppenséggel kitalált - unokahúgának íródott, akit nagybátyja a szerelem és a párkapcsolat útvesztőiben igyekszik eligazítani. A kötet szerkesztője, az író-költő Szálinger Balázs szerint a könyv méltatlanul elsikkadt a szerzői életművet tekintve, hiszen a könnyed, kedélyes hangvételű írásban egy mai fiatal is találhat számára érdekes gondolatokat. Nagy Endre a maga idejében egyfajta "megmondóember" volt, ebben a minőségében pedig kabaréja a közbeszéd tematizáló fórumaként működött - mutatott rá a szerkesztő.
Szálinger Balázs az általa szerkesztett kötet mellett hét év után saját verseskönyvvel is jelentkezett: a Magvető gondozásában megjelent M1/M7 már címében is egy újfajta vers-koordinátarendszert vetít előre. A szerkesztő Péczely Dóra által csak "közepesen sportos kötetként" aposztrofált könyv sokkal személyesebb, mint azt a szerzőtől korábban megszokhattuk, a humor mellett (a nagy magyar szerzők például a futball szakzsargonjába ágyazva nyernek jellemzést) így a magánéleti témák is nagyobb százalékban bukkannak fel.
A Vox Nova Cseh Tamás örökérvényű szellemének is emléket állít egyik új kötetével: R. Kiss Kornélia Micsoda útjaid voltak neked - Vallomások Cseh Tamásról című interjúgyűjteményében az énekes-dalszerző olyan kortársait, barátait szólaltatja meg, mint például Cserhalmi György, Eperjes Károly, Jordán Tamás, Kálomista Gábor, Orbán Viktor, vagy Törőcsik Mari. Ahogy az 1986-ban született szerző elmondta, szüleitől örökölte a Cseh Tamás-szeretetet, és az, hogy a kötet elkészült, bizonyítja: az énekes életműve időszerű a fiatalabb generációk számára is.