Novemberben ünnepeljük a Nyugat folyóirat egyik meghatározó alakjának, Babits Mihály születésének 125. évfordulóját. Ebből az alkalomból a hónap több rendezvényét is a költő személyéhez kapcsolják a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
A PIM felolvasószínházának következő bemutatója Nagy András A Tanner című darabja, amely Babits, későbbi felesége, Török Sophie és Szabó Lőrinc különleges kapcsolatáról szól.
Az évfordulóra jelenik meg Esti kérdés címmel a Magyar Rádió és a Petőfi Irodalmi Múzeum új közös kiadványa, amely Babits Mihály archív hangfelvételeit gyűjti össze. Szintén két költő lesz Lévai Balázs vendége a LégyOtt következő, november 24-i beszélgetésén, Lator László és Szabó T. Anna megidézik Babits alakját, szívüknek kedves műveit.
A születésnapon, november 26-án este a múzeum meghosszabbított nyitva tartással várja a látogatókat. A Nyugat-kiállításon rendkívüli tárlatvezetést tartanak, a 100 éves folyóiratról Kelevéz Ágnes és Szilágyi Judit, a tárlat rendezői beszélnek. A jeles alkalomra való tekintettel láthatók lesznek azok a PIM Hangtárában őrzött röntgenfelvételek is, amelyek megőrizték Babits hangját az utókornak, valamint Bálint András színművész is felolvasást tart a költő műveiből. A 125 perces ünnepi összeállítás folyamán 125 gyertyát gyújtanak meg Babits tiszteletére.
A Budavári Önkormányzat szobor- és emléktábla-avatásokkal, kiállítással adózik a költő emlékének. Az eseménysorozat a Hangok a múltból című esttel indul november 25-én, amikor a Márai Szalonban emlékeznek Babits Mihályra. Másnap felavatják a Vérmezőn, a Bugát lépcsőnél Babits egész alakos bronzszobrát, amely a közelmúltban elhunyt Munkácsy- és Kossuth-díjas szobrászművész, Marton László egyik utolsó köztéri alkotása. Az avatáson Vasy Géza, a Magyar Írószövetség elnöke méltatja Babits Mihály életművét, majd Nagy Gábor Tamás kerületi polgármester mond beszédet.
November 28-án, pénteken délelőtt emléktáblát avatnak Babits Mihály első budai otthonánál, az Attila út 133. számú háznál. Szombaton a költő második budai lakásánál, az Attila út 103. számú háznál helyeznek el emléktáblát, majd vasárnap a Logodi út 31-ben, Babits Mihály harmadik, utolsó budai otthonánál avatnak táblát.
A táblaavatások után mindhárom napon megnyílik a Babits-emlékkiállítás egy-egy részlete a Várnegyed Galériában. A tárlat korabeli bútorokkal, fotókkal idézi fel Babits Mihály és felesége, Török Sophie budai otthonait, azt a miliőt, amelyben versek, esszék, a XX. századi magyar irodalom remekei és a Nyugat hasábjai is születtek. Mindhárom részmegnyitón irodalomtörténészek, drámapedagógusok idézik fel azokat az éveket, amikor Babits Mihály feleségével az adott lakásban élt.