Lassan fél év telt el azóta, hogy Molnár Ferenc klasszikus regénye, A Pál utcai fiúk megszületésének századik évfordulóját ünnepeltük. 2007. október 11-én nyitotta meg a nagyközönség előtt az Éljen a grund! című kiállítását a Petőfi Irodalmi Múzeum. A tárlat és a hozzá kapcsolódó interaktív játékok több ezer látogatót vonzottak, megközelítőleg tízezren voltak kíváncsiak a mű keletkezésének irodalmi hátterére, a regény hőseire, a grund valóságos környezetére, helytörténeti- és művelődéstörténeti kuriózumokra, és 60 ezer letöltéssel büszkélkedhet a kiállítás internetes oldala.
A tárlat - ahogy mondani szokták - nem jöhetett volna létre, ha sok, segítő szándékú, szívében Boka János és "nemecsek ernő" nem csatlakozott volna a stábhoz. Nekik szeretné most megköszönni támogatásukat a PIM "A Pál utcai fiúk 100+1." születésnapi rendezvényével.
Az 1907. április 10-én megjelent regényhez kapcsolódó budapesti iskolák diákjai a Pál utcai fiúk kedvenc időtöltését jelentő játékokban: einstand nélküli golyózásban, farakásban, fűrészelésben, pétanque-ban mérhetik össze tudásukat a Károlyi palotában.
15 órától az Az én grundom a mi grundunk fotópályázat eredményhirdetésére kerül sor. A díjnyertes felvételeket bemutató tárlatot Tímár Péter fotóművész nyitja meg. Ezt követi 17 órától egy múltidéző kerekasztal-beszélgetés írókkal, ismert közéleti szereplőkkel. A Békés Pál író által vezetett eszmecserén Geszti Péter szövegíró, Pelsőczy Réka színművész, Szabó T. Anna költő, Széchenyi Ágnes irodalomtörténész, Kőrösi Zoltán író és Sipos Pál, a Magyar Televízió kulturális főszerkesztője vesz részt.
Estére pedig nem marad más, mint a Pál Utcai Fiúk együttes akusztikus koncertje, majd a 100+1 szeletes születésnapi torta felvágása