Új folyóirat: Puskin utca

Irodalom

Április legvégén jelent meg az ELTE BTK új művészeti folyóirata, a Puskin utca. A lap kétirányú közvetítésre vállalkozik: a tehetséges hallgatók műveit elismert szerzők szövegei mellé állítva próbálja ismertté tenni, ugyanakkor az egyetemi diákságot is igyekszik közelebb hozni a kortárs irodalomhoz, művészethez, ami nem kis vállalkozás, hiszen a jelenlegi körülmények nem kimondottan kedveznek hagyományos, off-print kiadványoknak. A megjelenéshez kapcsolódó bemutatók programjai:
"Tiszta szívre Sárkányfű - A bölcsészkar folyóiratai"
 
Az est a Petőfi Irodalmi Múzeumban lesz május 7-én, hétfőn 17 órától, Lotz-teremben.
A 60-as évek "képviselői": Mezey Katalin, Sumonyi Zoltán, Varga Lajos Márton.
A Jelenlét folyóirat egykori szerkesztői, munkatársai: Csaplár Vilmos, Kukorelly Endre, Szilágyi Ákos, Vámos Miklós.
A Sárkányfű delegáltjai: Karafiáth Orsolya, Király Levente.
A Puskin utca nevében: Deres Kornélia, Krusovszky Dénes, Szabó Marcell.
Az estet bevezeti: Havas Judit. Moderál: Urfi Péter.
 
 
A Tiszta szívvel-től a Sárkányfűig
 
A hatvanas évek egyik meghatározó antológiája volt a Tiszta szívvel, a benne részt vevő írók, költők jelentős része pályán maradt, irodalmi életünk máig meghatározó személyiségei. Ugyanez elmondható a többi lapról: a hetvenes-nyolcvanas évek törekvéseinek az elsősorban avantgárd meghatározottságú Jelenlét komoly fóruma volt; és a kilencvenes években felbukkant, rövid életű Sárkányfű alkotói gárdájának jelentős része máig állandó szereplői az irodalmi életnek.
 
 
Simon Balázsról a Nyitott Műhelyben
A Puskin utcának lapbemutatója is lesz a Nyitott Műhelyben (XII. kerület, Ráth György utca 4.) május 8-án, 17 órakor. Simon Balázsról, a fiatalon elhunyt költőről, hatásáról, emlékéről beszélget: Ijjas Tamás, Jánossy Lajos, Lackfi János. Egyúttal a képzőművészet felé is nyitnak a szerkesztők: Ráskai Szabolcs grafikáiról Nemes Z. Márió beszél. Az est végén Györe Bori, Nagy Kata és Pollágh Péter felolvasása hallható. Moderál: Krusovszky Dénes és Szabó Marcell.
 
A Puskin utca megvásárolható az ország bölcsészkarain, az Írók Boltjában és a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A szerkesztők örömmel vesznek minden szépirodalmat, művészeti kritikát, de hosszabb tanulmányokat is. A "kéziratokat" egyelőre a puskinutca@yahoo.com címre várják.