Vallai Péter Res.jpg

Térey János-versmaraton is lesz az idei Vallai Napokon

Három helyszínen tartják meg november 22–24. között az idei Vallai Napok kortárs irodalmi és előadó-művészeti biennálét.

A Vallai Napok ‘24 programjában három helyszínen, a Dantéban, a Nyitott Műhelyben és az RS9 Színház Vallai Kertjében lesznek előadóestek, koncertek, mozgásimprovizáció, filmvetítés, közös ebéd és szieszta, kortárs irodalomterápia, valamint szimultán sakk. Az idei eseménysorozat fő attrakciója a Térey János-versmaraton, ahol megkísérlik felolvasni a teljes költői életművet. 

„Gyászmunkás, hallasz-e?” „Én már nem.”
„Csomagolsz?” „Maradok.” „Mi az új munkád?”
„Temetem a birkatürelmet,
Mától lázadok.”                  
 (Térey János: Gyászmunkás – részlet)

A fesztiválon ott lesz Nádasdy Ádám, Kemény István, Peer Krisztián, Karafiáth Orsolya, Rozs Tamás, Tallér Edina, Darvas Ferenc, Krulik Zoltán, Péczely Dóra, Bazsányi Sándor, Pál András, Krizsán Edit, Jordán Tamás, Rubik Ernő Zoltán, Darvas Benedek, Szabó Réka, Gőz István, Szorcsik Kriszta, Zoltán Áron, Valcz Péter és még sokan mások.

Vallai Péter legendás színész, versmondó, a kortárs irodalmi felolvasások állandó szereplője, Petri György hangja, Esterházy Péter kikiáltója. Az ő szemlélete hívta életre ezt a fesztivált is, amelynek legfőbb célkitűzése: a kortárs irodalom és előadó-művészet kapcsolatának ünneplése.

Vallai Péter
Vallai Péter

Részletes program itt.

Ez is érdekelheti

A nap, amikor minden a tánc körül forog – Programajánlatok a tánc világnapja alkalmából

Egy híján háromszáz éve – 1727. április 29-én – született a klasszikus balett egyik legnagyobb alakjának és a modern balett megteremtőjének tartott Jean Georges Noverre francia táncos és balettmester, akinek a születésnapján 1982 óta a nemzetközi táncnapot, más néven a tánc világnapját is ünnepeljük. A jeles esemény apropóján csokorba gyűjtöttünk néhány táncos programot.

Végleges a tavaszi PesText programja

Május 8–9-én a skandináv irodalom sztárjai mellett Budapestre látogatnak V4-es szerzők és egy népszerű olasz író is. Ezenkívül lesz illusztrációs kiállítás és egy exkluzív kötetdebütálás is.

Rókatánc, musicalkoncert, sétahétvége és a pesti tőzsde világa – Programajánló

Zenés utazás a West Endtől a Broadwayig, sétahétvége Budapesten, Rókatánc a Hagyományok Házában, kiállítás a pesti tőzsde világáról, Boggie-lemezbemutató, születésnapi Európa Kiadó-koncert – további részletek és egyéb izgalmas tippek heti programajánlónkban.

Töltsd le a Kultúrapont anyák napi foglalkoztatófüzetét!

A Kultúrapont anyák napja alkalmából egy játékos, otthon kinyomtatható füzettel készült, amelyben minden adott ahhoz, hogy együtt alkossatok, beszélgessetek és nevessetek anyával – vagy akár apával, a tesókkal, az egész családdal.