Az Ulpius-ház év végi 3+1-es kínálata:
Orhan Pamuk háromszor
Az idei irodalmi Nobel-díjas Orhan Pamuk három magyarul megjelent regényét ? A fehér vár (új fordításban), Hó, Az új élet ? adta ki december 10-ére, a Nobel-díj átadásának napjára, modern arculattal a kiadó.
Mesélj, Mesélő!
A Mesélő című kötet Nadine Gordimer Nobel-díjas író ötlete nyomán született meg. Olyan nagyszerű szerzők vállalták el, hogy jótékony célra felajánlják egy-egy régebbi, vagy akár új novellájukat mint: Gabriel García Márquez, Woody Allen, José Saramago, Günter Grass, Margaret Atwood, Salman Rushdie, John Updike, Arthur Miller és sokan mások. A kötetet világszerte neves kiadók karolták fel, és az eladásokból származó bevételt jótékony célra, az AIDS megelőzésére szerveződött alapítványok számlájára utalják.
Karinthy a köbön
Karinthy Ferenc Szellemidézés című varázslatos könyvét édesapjának, Karinthy Frigyesnek az utolsó napjairól, Karinthy Márton ajánlásával adta ki a napokban az Ulpius-ház. Ezzel a kötettel indul Karinthy ?Cini? életmű sorozata, mellyel az Ulpius lassan igazi ?Karinthy-kiadó?-vá avanzsál, hiszen szerzői között szerepel Karinthy Gábor és Karinthy Márton is. Az életműsorozat részeként többek között a család által átszerkesztett kiadásban lát majd napvilágot Karinthy Ferenc három kötetes Napló-ja is.
Guevara indul
Che Guevara életműkiadást indított el az Ulpius-ház a Magyarországon hosszú ideig tiltólistán szereplő Bolíviai naplóval, amelyben Che a halála napjáig lejegyezte gondolatait, érzéseit, cselekedeteit. A napló előszavát a forradalmár legidősebb fia, illetve Fidel Castro jegyzik. A Bolíviai Naplóban olyan kuriózumnak számító fényképeket is találhatunk, mint a felismerhetetlenségig elmaszkírozott Che azon igazolványképe, mellyel inkognitóba tudott bejutni Bolíviába.
A közeljövőben ezt követik: egy ritkaságszámba menő fényképeket tartalmazó album, a gerilla hadviselés mikéntjéről írott kézikönyv ? melyben fellelhetjük a fegyverek leírását, az álcázás művészetét, sőt a gerillaháború valamennyi fortélyát ?, és sok más, a legnevesebb forradalmár magyarul eddig nem hozzáférhető írásai is.