Húsvét hétfőn, délben Reményik Sándor A mindennapi kenyér című versét hallhatják Götz Anna közreműködésével, kedden - szintén a déli harangszó után Babits Mihály In Horatium-át adja elő Rubold Ödön. Délután, 15.30-kor Grecsó Krisztián portréfilmjét láthatják a Kézjegy című műsorban.
Nemrégiben látott napvilágot a Friss tinta című gyermekvers antológia. A keddi esti meséhez e kötetből, kortárs magyar költők műveiből válogattak a szerkesztők. A 18.30-kor kezdődő műsor címe Családun xerete talapu.
Vers + Zene = Kaláka. Tavaly év végén igazi meglepetés várta az éppen 40 éves Kalákát. A Millenáris Teátrumban titokban szervezett koncerttel köszöntötték a zenei élet legjobbjai a mit sem sejtő ünnepelteket. A fellépők között volt Lovasi András, a Csík zenekar, a Quimby, Ferenczi György, Sebestyén Márta és a PASO. Az est házigazdája Lackfi János költő. A Titok koncertet kedd este 20 órától láthatják a Duna Televízióban.
Kányádi Sándor
Szerda reggel, 8.40-kor a Duna színpadon versek versenyeznek, 9.20-kor Kányádi Sándor várja a nézőket a Bekezdések című műsorban. Délben Faludy György költeménye, a Michelangelo utolsó imája hangzik el Jordán Tamás előadásában, 14.20-kor pedig Petőfi Sándor Felhők - 1846 című ciklusát láthatjuk, majd Debreceni tücsökzene címmel Szabó Lőrinc meghatározó korszakát bemutató magyar dokumentumfilm következik 15.10-től. A délután a Gyöngyházszín mozaik című versfilmmel folytatódik (15.50), melyet Lackfi János műveiből rendezett Vizi Mária.
Csütörtökön délben Páll LajosÉjfél körül című verse hallható, 18.50-kor Egy kép - Egy vers címmel Szabó Lőrinc Tücsökzene 266. Vers - Rippl-Rónai című művét hallhatjuk Szabó András tolmácsolásában. Éjfél után először a Rejtett szavak című versetűdökkel várják a nézőket, majd a Visszaút az időben címmel Rakovszky Zsuzsa verseiben gyönyörködhetnek.
Choli Daróczi József ma az egyik legismertebb cigány költő, műfordító. Ő az első cigány nyelvű újság megalapítója, ő fordította le a Bibliát cigány nyelvre, amit tanít is. Pénteken Choli Daróczi József életútját, filozófiáját ismerhetjük meg a Tálentum című műsorból (14.25).
Péntek éjjel, 00.15-kor Kovács András Ferenc romániai magyar költőről láthatunk portréfilmet Száműzetésben - Európai költők címmel. Éveken át jelentek meg különböző magyarországi és erdélyi irodalmi folyóiratokban egy soha nem létezett amerikai költő, Jack Cole, becsületes nevén John Coleman dalkölteményei, Kovács András Ferenc közreadásában. Ki is az a Kovács András Ferenc, aki különböző korok egykor létezett vagy általa kitalált költőjeként szólal meg? Középkori Mária-himnuszt ír Jacopone da Todi hangját megidézve, Babits-fordításokra is utalva vágáns éneket, Balassi-verset, Csokonai-rokokót, Arany-parafrázist, XIX. századi romantikus dalt szerez, de a beat-nemzedék "üvöltése" sem idegen tőle. Máskor viszont egyértelmű, hogy játékossága az erdélyi magyarság legnehezebb kérdéseit sem fedi el, azokat ironikus beállítással világítja meg.
A szombat reggel a gyermekeké. A Vesszőlovag (8.45), majd a Társkereső (8.50) című műsor remek szórakozást ígér az apróságoknak - és a felnőtteknek is. 9.45-től már Balassi Bálint verseiből és leveleiből készült tévéjátékot láthatunk Jelentem versben mesémet címmel.
Az Irodalmi Műhelyben 16.30-kor olyan kortárs költőket mutat be a Duna Televízió, akik amellett, hogy saját költészetükről vallanak, egy fiatalabb pályatársat is az olvasók figyelmébe ajánlanak. A jól ismert, népszerű költő-párosok versei is a gazdag, szerteágazó magyar költészet folytonosságát bizonyítják.
Vasárnap, április 11. a Költészet Napja. Reggel, 9.05-kor József Attila verseket hallhatunk Jordán Tamás és Sebő Ferenc előadásában. Délelőtt lesz még Lyukasóra (10.25), délben József Attila Áldalak búval, vigalommal című verse hangzik el a Szélkiáltó együttes előadásában. Délután 17.20-tól a balatonfüredi Salvatore Quasimodo Költőverseny díjazott alkotásai közül mutatunk be néhányat. A Duna Televízió Költészet Napi programját 23 óra 45 perckor József Attila Ódája zárja.