Beethoven, Mozart és Schubert összes zongoraszonátája, Mozart 27 zongoraversenye van repertoárján. Ugyanakkor Liszt és Bartók műveinek avatott tolmácsolójaként is elismert. Rendkívül sokoldalú kamaramuzsikus, pianista és a legtöbb lemezfelvételt készítő zongoraművészek egyike. A versailles-i Cziffra György Zongoraversenyen 1972-ben második díjat kapott, több alkalommal találkozott személyesen Cziffra Györggyel.
A Magyar Rádió Zongoraversenyének győztese 1973-ban. Nemzetközi karrierje már a 70-es évek elején elindult: Európa számos városában, az Amerikai Egyesült Államokban és Japánban is fellépett. Együtt dolgozott ? többek között ? Ferencsik Jánossal, Fischer Ádámmal, Lamberto Gardellivel, Ligeti Andrással, Peskó Zoltánnal, Jurij Szimonovval. A Liszt Társaság Nagydíjával jutalmazták 1992-ben egy Magyarországon készült felvételéért, amelyen Liszt poszthumusz zongoraversenyét játssza.
Pályája során számos elismerésben részesült: 1980-ban Liszt Ferenc-díjat, 1987-ben Érdemes Művész-címet, 1995-ben Bartók?Pásztory-díjat, 1997-ben Kossuth-díjat, 2004-ben Magyar Klasszikus Zenei Díjat, 2006-ban Bartók Béla-emlékdíjat, 2014-ben Prima Díjat vehetett át. A szakmai elismeréseken túl hazánkban a legnagyobb tisztelet övezi ? és nem csupán koránál fogva. Játékát hallgatva sokkal többet kapunk, mint egy zongorakoncert élményét; magunkkal vihetjük egy élet tapasztalataiból áradó bölcs gondolatait és a közönség iránti szeretetének üzenetét.
2016. február 29. (hétfő), 19.30 óra ? Zeneakadémia Nagyterem
Jandó Jenő zongoraestje ? ?MVM Koncertek ? A Zongora?
J. S. Bach: Kromatikus fantázia és fúga, BWV 903, Bach?Liszt: h-moll orgonaprelúdium és fúga, BWV 544,
Liszt: BACH fantázia és fúga *** Beethoven: 6 bagatell op. 126, Brahms: 4 ballada, op. 10.
Rendező: Jakobi Koncert Kft.