A tárlat május 12-ig látogatható a ház nyitvatartási idejében.
A kiállító művész, Erkel László Kentaur maga köszöntötte a közönséget pénteken. „Látvány-, díszlet- és jelmezterveket hoztunk, és sok jelmezt is sikerült kikérni a színházakból: olyan darabokból, amelyeket már nem játszanak, de olyanokból is, amelyek még ma is színpadon vannak, mint például a Vámpírok bálja vagy a We Will Rock You” – mondta.. Próbababák „viselik” a különleges anyagokból varrt, gyönyörű, néha meghökkentő, de a darabok hangulatát alapvetően meghatározó jelmezeket, amelyeket a falakra tett tablókon is szemügyre vehet a látogató.
„Eredetileg festőművész vagyok, aki a vászon előtt állva egyedül alkot, és bár zenéltem ugyan színpadon, ami örömöt okozott, de még ennél is több örömre vágytam, amit a színház adott meg” – fogalmazott Kentaur, aki a kilencvenes évek elején az Eszenyi Enikő rendezte nagy sikerű Leonce és Léna című előadással szerzett hírnevet a hazai színházi világban. Dolgozott az összes jelentősebb magyar és közép-európai prózai színháznak, de a színházba járó leginkább talán a musicalekhez tervezett díszleteit, jelmezeit ismeri.
Kentaur hozzátette: „A musical az egyik legnehezebb műfaj, hiszen nemcsak játszani, de kitűnően kell tudni énekelni és táncolni is. A nagy musicalek nagy történeteket dolgoznak fel, sok képből, jelenetből, filmszerű átváltozásokból állnak az előadások – egyre nagyobb kihívások elé állítják a tervezőt és a benne játszókat is. A zenés színház – a musical mellett az operett, az opera is – fantasztikus közeg. Járjanak színházba, ez a világ egyik csodája!”
Forrás: SZKKK. Fotó: Lőrincz Miklós